Szukamy wirtualnych menedżerów. Zgłoś uczniów do konkursu Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie.

Szukamy wirtualnych menedżerów. Zgłoś uczniów do konkursu Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie.
14 lutego startuje rekrutacja do ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego – Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie. Celem projektu jest praktyczna nauka biznesu. Konkurs organizowany jest przez Fundację Przedsiębiorczości Revas we współpracy z firmą Revas oraz Narodowym Bankiem Polskim.

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie to konkurs ekonomiczny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Uczestnicy, w 3-osobowych zespołach wcielą się w rolę menedżerów jednego z dwóch wirtualnych przedsiębiorstw: Agencji interaktywnej oraz Serwisu IT.

Przedsiębiorczość to jedna z kompetencji przyszłości, którą warto kształtować już od najmłodszych lat. Doświadczenie biznesu od praktycznej strony, na które pozwala rozgrywka z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych od Revas to dobra okazja do zderzenia wiedzy teoretycznej, którą zdobywają uczniowie na lekcjach z rzeczywistością. Podczas rozgrywki uczestnicy będą podejmować realne decyzje biznesowe w wirtualnym środowisku, co daje szansę na przetestowanie każdej, nawet najbardziej ryzykownej strategii w bezpieczny sposób.

Konkurs został objęty honorowym patronatem m.in.: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, GovTech Polska, Fundacji edTech Poland, Konfederacji Lewiatan oraz licznych Kuratorów Oświaty.

Zarejestruj bezpłatnie swoich uczniów na stronie  https://bit.ly/konkurs_smm_5p

 

Jak wygląda konkurs?

Cały konkurs realizowany jest od lutego do czerwca i składa się z kilku etapów:

  • rekrutacja (start 14 lutego!)
  • rozgrywka eliminacyjna online (kwiecień-maj)
  • stacjonarny finał w Rzeszowie (czerwiec).

Szczegółowy harmonogram konkursu można znaleźć na stronie projektu.

Okienka decyzyjne w czasie rekrutacji wynoszą tydzień. W tym czasie młodzi menedżerowie mają czas na wyciągnięcie wniosków, analizę i podjęcie najlepszych decyzji. Podczas rozgrywek uczestnicy pozostają pod mentorską opieką trenerów Revas i mogą skorzystać z cotygodniowych odpraw.

Dlaczego warto wziąć udział?

„Konkurs niezwykle przypadł nam do gustu z wielu powodów. Dzięki niemu rozwinęliśmy swoje kompetencje interpersonalne takie jak współpraca w grupie, rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji i branie za nie odpowiedzialności oraz wypracowanie kompromisów. W kilka tygodni nauczyłyśmy się więcej o prowadzeniu firmy niż podczas rocznych zajęć z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Poczułyśmy na własnej skórze, jak wiele różnych obowiązków i zadań należy wykonywać podczas prowadzenia działalności. Dowiedziałyśmy się jak działa konkurencyjny rynek i jak wiele czynników wpływa na sukces przedsiębiorstwa.” – mówi Zespół Kabelek z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Jak deklarują organizatorzy konkursu, udział w projekcie pozwoli uczestnikom przede wszystkim:

  • zdobyć praktyczną, biznesową wiedzę,
  • rozwinąć wyobraźnię i kreatywne myślenie,
  • zainteresować się ekonomią i przedsiębiorczością,
  • rozwinąć kluczowe kompetencje tj. praca w zespole czy rozwiązywanie problemów.

Na zwycięzców oraz ich opiekunów czekają także liczne nagrody rzeczowe – m.in. smartwatche, czytniki ebooków, słuchawki czy książki o tematyce około biznesowej.

Rejestracja do konkursu

Każda szkoła może zgłosić tylko jeden zespół do projektu. W przypadku zespołu szkół, szkoła może zgłosić jeden zespół z liceum ogólnokształcącego i jeden z technikum/szkoły branżowej I stopnia.

Zapisu dokonuje nauczyciel – opiekun zespołu poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie https://bit.ly/konkurs_smm_5p.

Rekrutacja trwa od 14 do 28 lutego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji i zapisów znajdują się na stronie internetowej Fundacji Przedsiębiorczości Revas oraz w regulaminie konkursu.