












WSPARCIE NAUCZYCIELI WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO
Uprzejmie informujemy, że w otwartym konkursie grantowym w ramach projektu pn. „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” został przyznany grant dla Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach na szkolenia i doradztwo dla nauczycieli szkół i przedszkoli w zakresie prowadzenia zdalnej edukacji.
Czas trwania grantu: od 1 marca do 30 czerwca 2023 r.
Nazwa projektu
Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Oś priorytetowa: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty.
Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego
Cel projektu
Podniesienie jakości doskonalenia i wsparcia udzielonego nauczycielom przedszkoli i szkół prowadzącym zdalną edukację przez kadrę placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych.
Numer projektu: POWR.02.10.00-00- 0008/20
Wartość projektu: 50 499 974,54 zł
Wkład Europejskiego Funduszu Społecznego: 42 561 378,54 zł

Organizacja procesu kształcenia i wychowania w Szkole Podstawowej w Wąsoszu
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wąsoszu uczestniczyli w zajęciach stacjonarnych organizowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach w ramach grantu „Wsparcie nauczycieli województwa podlaskiego w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Warsztaty poświęcone były organizacji procesu kształcenia i wychowania. Uczestnicy zostali zaproszeni na ciekawą lekcję wychowawczą, podczas której omawianie istotnych zagadnień w pracy wychowawczej przeplatało się z wieloma ciekawymi, angażującymi ćwiczeniami. Do „walizki” własnych doświadczeń nauczyciele zabrali przede wszystkim: wspaniałą atmosferę, różnorodne pomysły i metody pracy wychowawczej do wykorzystania na różnych etapach edukacyjnych. Podczas trwania zajęć uczestnikom towarzyszyło pozytywne nastawienie, poczucie humoru i duża dawka energii. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie, życzliwe przyjęcie, efektywną współpracę w przyjaznym i radosnym klimacie. Zajęcia prowadzili konsultanci Centrum – dr Dorota Koncewicz i Anna Peza. Projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” jest dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ocenianie w Szkole Podstawowej w Słobódce
25 maja br. był pracowitym dniem w Szkole Podstawowej w Słobódce. Uczniowie ósmych klas pisali trzecią część egzaminu ósmoklasisty, a nauczyciele uczestniczyli w ośmiogodzinnych warsztatach dotyczących oceniania pracy uczniów w procesie edukacji oraz wykorzystania Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej. Zajęcia były prowadzone przez Lidię Kłoczko i Andrzeja Staszczyka w ramach realizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach grantu „Wsparcie nauczycieli województwa podlaskiego w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” jest dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęcia stacjonarne w Szkole Podstawowej w Nowince
W Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Nowince 25 maja 2023 r. miały miejsce czterogodzinne zajęcia w ramach grantu „Wsparcie nauczycieli województwa podlaskiego w prowadzeniu kształcenia na odległość” poświęcone organizacji procesu kształcenia i wychowania w aspekcie wychowawczo-profilaktycznym. Uczestnicy potwierdzili, że materiały prezentowane na szkoleniu są bardzo przydatne, że chętnie wykorzystają pomysły i ćwiczenia na integrację zespołu, uczenie o wartościach i różne narzędzia w swojej pracy wychowawczej, we współpracy w zespole i we współpracy z rodzicami. Szkolenie prowadzili Justyna Bober i dr Jarosław Schabieński. Projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” jest dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Monitorowanie i ocenianie postępów uczniów i wykorzystanie Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej w procesie kształcenia w Szkole w Szczuczynie
Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczuczynie w minioną środę uczestniczyli w zajęciach stacjonarnych organizowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach w ramach grantu „Wsparcie nauczycieli województwa podlaskiego w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Przedmiotem warsztatów było monitorowanie i ocenianie postępów uczniów w edukacji zdalnej oraz praktyczne wykorzystanie Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej w procesie kształcenia. Zajęcia odbyły się we wspaniałej atmosferze, przy dużym zaangażowaniu i aktywności nauczycieli. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziły ćwiczenia dotyczące informacji zwrotnej i komunikacji w procesie oceniania. Był to także doskonały czas na dyskusję i wymianę doświadczeń w zakresie oceniania osiągnięć uczniów. W części dotyczącej ZPE nauczyciele zapoznali się z szerokim wachlarzem dostępnych materiałów oraz nauczyli się jak samodzielnie można przygotować atrakcyjne materiały do zajęć. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie, życzliwe przyjęcie i efektywną współpracę. Zajęcia prowadzili konsultanci Centrum – dr Dorota Koncewicz i Andrzej Staszczyk. Projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” jest dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie grantowe w Szkole Podstawowej w Puńsku
24 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania im. Dariusa i Girenasa w Puńsku odbyło się szkolenie, w którym wzięli udział wszyscy nauczyciele, tworząc serdeczną atmosferę i angażując się we wszystkie ćwiczenia podczas warsztatów. Uczestnikom szkolenia podobały się pomysły na prowadzenie godziny z wychowawcą, gry i ćwiczenia integrujące grupę oraz sposoby na organizowanie samokształcenia uczniów. Nauczyciele poznali ciekawe metody ustalenia wartości istotnych dla społeczności szkolnej, które są kluczowym elementem budowania programu wychowawczo-profilaktycznego, określali rolę rodziców w organizacji nauczania zdalnego i wskazywali korzyści z dobrej współpracy szkoły z rodzicami. Zajęcia przeprowadzili Jan Bielecki i Jarosław Cezary Słabiński. Projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” jest dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

O wychowaniu w Szkole Podstawowej w Bargłowie Kościelnym
W Szkole Podstawowej w Bargłowie Kościelnym, 24 maja 2023 r. odbyły się czterogodzinne zajęcia w ramach grantu „Wsparcie nauczycieli województwa podlaskiego w prowadzeniu kształcenia na odległość” poświęcone organizacji procesu kształcenia i wychowania w aspekcie wychowawczo-profilaktycznym. Uczestnicy aktywnie zaangażowali się w ćwiczenia, a materiały prezentowane na szkoleniu uznali za przydatne. Jak stwierdzili, chętnie wykorzystają i rozwiną omówione narzędzia i metody w swojej pracy wychowawczej, we współpracy w zespole i we współpracy z rodzicami. Szkolenie prowadzili Grzegorz Kalejta i dr Jarosław Schabieński. Projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” jest dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie grantowe w Zespole Szkół Samorządowych w Lipsku
Zajęcia stacjonarne w Lipsku odbyły się w serdecznej i ciepłej atmosferze, nie tylko z powodu majowego upału, ale przede wszystkim ze względu na zaangażowanie uczestników w warsztaty. Starałyśmy się połączyć technologię z pracą na zasobach ludzkich i pracę zespołową z indywidualnym podejściem. Uczestnikom najbardziej podobały się pomysły na godzinę wychowawczą, ciekawe metody pracy, filmiki do wykorzystania w pracy o wartościach i normach społecznych, gry i ćwiczenia integrujące grupę, przydatne zarówno do pracy w przedszkolu, jak i w starszych klasach szkoły podstawowej. Zajęcia prowadziły konsultantki Centrum – dr Dorota Koncewicz i Justyna Bober. Projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” jest dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizacja procesu kształcenia i wychowania w Szczuczynie
23 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Szczuczynie odbyło się czterogodzinne szkolenie stacjonarne w ramach grantu „Wsparcie nauczycieli województwa podlaskiego w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Tematyka spotkania: Organizacja procesu kształcenia i wychowania. Nauczyciele od początku spotkania bardzo aktywnie włączyli się w proces szkoleniowy. Wszystkie omawiane zagadnienia oceniali jako niezwykle potrzebne w pracy nauczyciela. Bardzo ambitnie podeszli do zagadnienia przybliżającego formy współpracy z rodzicami i procesu samokształcenia uczniów. W ankiecie ewaluacyjnej uczestniczy wysoko ocenili zarówno realizację celów, sposób prowadzenia zajęć, jak również przydatność omawianych zagadnień w pracy. Projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” jest dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

O pracy wychowawczej w Szkole Podstawowej w Słobódce
23 maja w Szkole Podstawowej w Słobódce, uczestniczącej w grancie CEN „Wsparcie nauczycieli województwa podlaskiego w prowadzeniu kształcenia na odległość”, odbyły się zajęcia dotyczące organizacji procesu kształcenia i wychowania (w aspekcie wychowawczo-profilaktycznym). Zajęcia prowadzili dr Jarosław Schabieński i Grzegorz Kalejta. Część warsztatowa sprzyjała wzajemnej integracji i otwartości. Nauczyciele angażowali się w ćwiczenia pozwalające m.in. lepiej poznać samego siebie, swoje pasje i umiejętności. Wiele czasu podczas zajęć poświęcono organizacji pracy wychowawczej w edukacji zdalnej, współpracy z rodzicami czy też programowi wychowawczo-profilaktycznemu. Uczestnicy, podsumowując zajęcia, wskazali wiele rzeczy, które uznali, za najistotniejsze tego dnia. Oto niektóre wypowiedzi: “miła atmosfera”, “techniki pracy”, “nowe metody pracy wychowawcy”, “teczka dobrych pomysłów”, “super fajne, mało spotykane na szkoleniach gry praktyczne”, “integracja, bardzo dobra atmosfera (…), przydatne techniki do pracy z uczniem.” Projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” jest dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cykl zajęć stacjonarnych w ramach grantu rozpoczęty w Szkole Podstawowej w Wąsoszu
Zajęcia w Szkole Podstawowej w Wąsoszu rozpoczęły cykl zajęć stacjonarnych organizowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach w ramach grantu “Wsparcie nauczycieli województwa podlaskiego w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Inauguracja zajęć przypadła w udziale dyrekcji Centrum – Lidii Kloczko i Jarosławowi Cezaremu Słabińskiemu. Nauczyciele podczas warsztatów pracowali nad metodami i formami oceniania w edukacji zdalnej, dokonywali monitorowania postępów uczniów, uczyli się motywowania i przekazywania poprawnej informacji zwrotnej. Dodatkowo poznali zalety Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, dzięki której potrafią dobierać odpowiednie narzędzia do komunikacji i treści programowych dla uczennic i uczniów szkoły. Dziękujemy za świetną atmosferę i zaangażowanie wszystkich nauczycieli. Projekt „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” jest dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenia w ramach grantu rozpoczęte
Od 18 kwietnia 2023 r. rozpoczęliśmy szkolenia w zakresie wspierania szkół w prowadzeniu edukacji zdalnej, w których uczestniczy 178 dyrektorów i nauczycieli z 7 szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej w Bargłowie Kościelnym, Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Nowince, Szkoły Podstawowej z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania im. Dariusa i Girenasa w Puńsku, Szkoły Podstawowej w Słobódce, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szczuczynie i Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu. Dyrektorzy i nauczyciele biorą udział w 25-godzinnych szkoleniach (w tym minimum 50% godzin w formie online). Zajęcia z modułów: Organizacja procesu kształcenia i wychowania, Metodyka edukacji zdalnej, Monitorowanie i ocenianie postępów uczniów w procesie edukacji zdalnej, Zintegrowana Platforma Edukacyjna i Wykorzystywanie multimedialnych zasobów dydaktycznych zakończą się w czerwcu br. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zakończenie rekrutacji nauczycieli do naszego grantu “Wsparcie nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość”
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele szkół i przedszkoli, uprzejmie informujemy, że zakończyliśmy rekrutację do naszego grantu w ramach projektu pn. „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Do udziału w szkoleniach oraz w konsultacjach i doradztwie zgłosiło się 178 dyrektorów i nauczycieli z 7 szkół podstawowych województwa podlaskiego. Oto one: Szkoła Podstawowa w Bargłowie Kościelnym, Zespół Szkół Samorządowych w Lipsku, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Nowince, Szkoła Podstawowa z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania im. Dariusa i Girenasa w Puńsku, Szkoła Podstawowa w Słobódce, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szczuczynie, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu.

Rekrutacja nauczycieli do udziału w grancie “Wsparcie nauczycieli województwa podlaskiego w prowadzeniu kształcenia na odległość”
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele szkół i przedszkoli, uprzejmie informujemy, że w otwartym konkursie grantowym w ramach projektu pn. „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” został przyznany grant dla Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach na szkolenia i doradztwo dla nauczycieli szkół i przedszkoli w zakresie prowadzenia zdalnej edukacji. Czas trwania grantu: od 1 marca do 30 czerwca 2023 r. Nazwa projektu Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Oś priorytetowa: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty. Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego Cel projektu Podniesienie jakości doskonalenia i wsparcia udzielonego nauczycielom przedszkoli i szkół prowadzącym zdalną edukację przez kadrę placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w grancie „Wsparcie nauczycieli województwa podlaskiego w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Poniżej znajdziecie Państwo link do elektronicznego formularza zgłoszenia do grantu: https://docs.google.com/forms/d/1CRUmsGDw0SfJCSTlHSuYxMrtG_GJm7kZVKWubX6B-k4/edit Od kwietnia do […]

Zakończenie realizacji grantu
Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach zakończyło 30 listopada 2021 r. realizację grantu w ramach projektu „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” . Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach grantu realizowanego przez nas od 1 maja do 30 listopada 2021 roku: – zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy szkolenie 18 nauczycieli kadry CEN w Suwałkach; – zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy od 26 maja do 29 września 2021 r., w szkołach oraz online, osiem 25-godzinnych szkoleń dla 137 nauczycieli i dyrektorów: – Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach, – Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, – Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie, – Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku, – Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak, – Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach, – Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie, – II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie; – zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy od 21 września do 29 listopada 2021 r. działania doradczo-konsultacyjno-szkoleniowe w ramach 8 sieci współpracy i samokształcenia dla 137 nauczycieli i dyrektorów ww. szkół podstawowych i ponadpodstawowych, […]

Spotkanie konsultacyjno-doradcze w Szkole Podstawowej w Wiżajnach
Wczoraj (9 listopada) w Szkole Podstawowej w Wiżajnach odbyło się w ramach grantu „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia pt. “Metoda projektu międzyprzedmiotowego w nauczaniu zdalnym – lokalne dziedzictwo kulturowe”. W czasie pracy warsztatowej powstało kilka ciekawych pomysłów na realizację interdyscyplinarnych, innowacyjnych projektów edukacyjnych. Życzymy nauczycielom opracowania planu działań i wdrażania projektów szkole. Zajęcia prowadzili Lidia Kłoczko – dyrektor Centrum i konsultant Jan Bielecki. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Spotkanie konsultacyjno-doradcze w Szkole Podstawowej w Starym Folwarku
W dniu 15 października odbyło się spotkanie konsultacyjno-doradcze w ramach naszego grantu w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku. Tematyka dotyczyła spraw wychowawczych, a zwłaszcza roli wychowawcy w edukacji, nie tylko zdalnej. Dziękujemy Nauczycielom za duże zaangażowanie i miła atmosferę. Zajęcia prowadziły nasze konsultantki: Dorota Koncewicz i Danuta Moroz. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Centrum prowadzi działania konsultacyjno-doradczo-szkoleniowe w ramach grantu
Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach od 21 września br. prowadzi działania konsultacyjno-doradczo-szkoleniowe w ramach sieci współpracy i samokształcenia w 8 szkołach podstawowych i ponadpodstawowych: Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach, Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie, Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku, Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak, Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach, Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie i II Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie. Zajęcia są realizowane w ramach grantu „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” w formie online oraz bezpośrednio w szkołach. Zajęcia prowadzi kadra nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych i bibliotekarzy Centrum. Tematyka sieci jest różnorodna i dostosowana do potrzeb nauczycieli prowadzących lekcje i zajęcia podczas nauczania tradycyjnego i prowadzonej edukacji zdalnej, m.in.: proces wychowawczy podczas nauki stacjonarnej i zdalnej, aplikacje i narzędzia uatrakcyjniające edukację stacjonarną i zdalną, pomoc psychologiczno-pedagogiczna, indywidualizacja procesu oceniania, wykorzystanie Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, praca na platformie MS Teams. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i […]

Szkolenia grantowe zakończone
Zakończyliśmy szkolenia pn. Wspieranie nauczycieli w zakresie prowadzenia edukacji zdalnej. 137 nauczycieli z 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych wzięło udział w 2 szkoleniach stacjonarnych w zakresie organizacji procesu kształcenia i wychowania, monitorowania i oceniania postępów uczniów w procesie edukacji zdalnej i wykorzystania Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej. Program szkolenia realizowaliśmy na 4 zajęciach online, gdzie ćwiczyliśmy wykorzystywanie multimedialnych zasobów dydaktycznych, poznawaliśmy metodykę edukacji zdalnej i na koniec – sposoby organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, aspekty zdrowotne w organizacji procesu kształcenia i wychowania w nauczaniu zdalnym i specyfikę metodyki edukacji zdalnej w pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi. Dziękujemy Nauczycielom z Augustowa, Filipowa, Płociczna-Tartak, Raczek, Sejn, Starego Folwarku i Wiżajn za wspólną pracę, dobrą atmosferę i nowe doświadczenia. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ostatni dzień wakacji w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach
31 sierpnia 2021 roku był ostatnim dniem wakacji dla uczniów, ale nie dla większości nauczycieli. W przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego nauczyciele Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach swój czas poświęcili na przypomnienie zagadnień związanych z ocenianiem i refleksje nad tym procesem, poznali także sposoby udzielania informacji zwrotnej, monitorowania umiejętności uczniów i dokonywania przez nich samooceny w sytuacji nauczania zdalnego. Ciekawym doświadczeniem okazało się spojrzenie na kwestie oceniania z innej perspektywy, co stało się dzięki pytaniom paradoksalnym. Za wspólną pracę i miłą atmosferę dziękują nauczycielom w Raczkach prowadzący szkolenie nauczyciele konsultanci Centrum Jolanta Kubrak i Jarosław Cezary Słabiński. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie grantowe nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach
Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach spędzają czas pracowicie, szkoląc się w ramach grantu “Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość “. Dzisiejsze 8-godzinne zajęcia prowadzili: dyrektor CEN – Lidia Kłoczko i Marcin Orzechowski. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie grantowe w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach
Szkolenie stacjonarne 30 sierpnia 2021 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach – to intensywna praca w grupach i indywidualna w powakacyjnej atmosferze nt. oceniania, monitorowania osiągnięć edukacyjnych ucznia oraz wykorzystania Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej – w warunkach nauczania zdalnego. Zajęcia prowadzili konsultanci Centrum – Danuta Moroz i Andrzej Staszczyk. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ocenianie, monitorowanie osiągnięć edukacyjnych ucznia i Zintegrowana Platforma Edukacyjna w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku
Ocenianie, monitorowanie osiągnięć edukacyjnych ucznia oraz Zintegrowana Platforma Edukacyjna zagościły 30 sierpnia 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku podczas szkolenia stacjonarnego w ramach grantu „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Od początku zajęć widoczne było zaangażowanie nauczycieli podczas proponowanych ćwiczeń. Wartością dodaną dzisiejszego spotkania były ciekawe, merytoryczne dyskusje praktyków. Szkolenie rozbudziło zainteresowanie uczestników możliwością wykorzystania i tworzenia zasobów na ZPE. Dziękujemy za stworzenie bardzo przyjaznej, sprzyjającej współpracy atmosfery. Zajęcia prowadziły konsultantki Centrum – Justyna Bober i Dorota Koncewicz. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie
Mimo, że trwają jeszcze wakacje nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie uczestniczyli w szkoleniu stacjonarnym w ramach naszego grantu. W czwartkowy poranek 26 sierpnia grupa nauczycieli spotkała się, żeby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności zakresie oceniania, monitorowania osiągnięć edukacyjnych ucznia oraz poznać możliwości wykorzystania i tworzenia zasobów na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Szczególne zainteresowanie wzbudziły zagadnienia dotyczące informacji zwrotnej i samooceny pracy ucznia. Nauczyciele pracowali w miłej atmosferze, z zaangażowaniem uczestniczyli w proponowanych ćwiczeniach. Zajęcia prowadzili nauczyciele konsultanci – Danuta Moroz i Andrzej Staszczyk. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Drugi dzień warsztatów w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak
25 sierpnia gościliśmy również w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak. Nauczyciele w drugim dniu warsztatów pracowali nad metodami i formami oceniania w edukacji zdalnej, dokonywali monitorowania postępów uczniów, uczyli się motywowania i przekazywania poprawnej informacji zwrotnej. Dodatkowo poznali zalety Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, dzięki której potrafią dobierać odpowiednie narzędzia do komunikacji i treści programowych dla uczennic i uczniów szkoły. Zajęcia prowadzili nasi konsultanci – Joanna Kalejta i Jan Bielecki. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Grzegorza Piramowicza
W dniu 25 sierpnia 2021 r. szkolenie stacjonarne w ramach grantu Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Grzegorza Piramowicza. Zajęcia poświęcone ocenianiu, monitorowaniu osiągnięć edukacyjnych ucznia oraz poznaniu możliwości wykorzystania i tworzenia zasobów na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej nauczyciele przyjęli z uwagą i z zaangażowaniem. Temperaturę do pracy w grupie podniosły pytania paradoksalne dotyczące oceniania. Nauczyciele chętnie dzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi poruszanych zagadnień. Z dużym zainteresowaniem nauczyciele zapoznawali się z możliwością wykorzystania ZPE. Cały czas towarzyszył nam dobry humor i przyjazna atmosfera. Dziękujemy. Zajęcia prowadziły konsultantki Centrum – Dorota Koncewicz i Joanna Stabińska. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie grantowe w obszarze oceniania w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie
Wakacje jeszcze trwają, ale nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie 24 sierpnia 2021 r. wzięli udział w szkoleniu stacjonarnym Wspieranie nauczycieli w prowadzeniu edukacji zdalnej w ramach naszego grantu. Dzisiejsze zajęcia poświęcone były ocenianiu, monitorowaniu osiągnięć edukacyjnych ucznia oraz poznaniu możliwości wykorzystania i tworzenia zasobów na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Uczestnicy od początku zajęć byli bardzo aktywni i zaangażowani. Zaproponowane ćwiczenia spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem, a pytania paradoksalne dotyczące oceniania bardzo zaktywizowały grupę. Z dużym zainteresowaniem nauczyciele zapoznawali się z możliwością wykorzystania ZPE. Dziękujemy za stworzenie bardzo przyjaznej, sprzyjającej współpracy atmosfery. Zajęcia prowadziły konsultantki Centrum – Dorota Koncewicz i Joanna Stabińska. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wracamy po wakacjach – szkolenie w obszarze wychowania w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak
Po 2 miesiącach wakacyjnej przerwy wznawiamy nasze szkolenia w ramach grantu. 24 sierpnia odbyło się szkolenie pn. Wspieranie nauczycieli w prowadzeniu edukacji zdalnej w Szkole Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak. Dotyczyło organizacji kształcenia i wychowania. Mimo jeszcze trwających wakacji panowały: bardzo miła atmosfera, duże zainteresowanie i skupienie na pracy. Podobały się wszystkie aktywności warsztatowe, w szczególności drzewo pasji, ustalanie wspólnych wartości i mapy myśli nt. współpracy z rodzicami i możliwość ich zastosowania w szkole. Zajęcia prowadzili nasi konsultanci – Jan Bielecki i Jarosław Cezary Słabiński. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nauczyciele Centrum uczestniczą w szkoleniu grantowym
Zespół nauczycieli Centrum również uczestniczy w szkoleniu w ramach grantu Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Całe przedsięwzięcie koordynuje Lidia Kłoczko – dyrektor Centrum, a zajęcia na szkoleniu prowadzi Jarosław Cezary Słabiński, który pełni funkcję lidera grantu. Kadra CEN bierze udział w szkoleniach stacjonarnych i online na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej oraz w samokształceniu. Podczas zajęć nasz Zespół nauczycieli, korzystając z najnowszych technologii, przygotowuje scenariusze zajęć oraz materiały na szkolenia online i stacjonarne, w których biorą udział nauczyciele z ośmiu szkół uczestniczących w grancie. .. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie stacjonarne w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach
Szkolenie stacjonarne 30 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach – to intensywna praca w wakacyjnej atmosferze: praca w grupach, karty Dixit, drzewo pasji nauczycieli, mapy myśli na temat współpracy, Mentimeter, Wordwall – tematy wychowawcze, współpraca z rodzicami, praca nad programem profilaktyczno-wychowawczym, modyfikacją programów nauczania i samokształcenie w warunkach nauczania zdalnego, wszystko niezbędne w pracy każdego nauczyciela, nie tylko wychowawcy. Zajęcia prowadziły konsultantki Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach – Justyna Bober i Joanna Stabińska. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kolejne szkolenie grantowe w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie
Z kolejnym szkoleniem w ramach grantu gościliśmy 29 czerwca 2021 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie, w ramach którego zabraliśmy nauczycieli na wyjątkowe godziny z wychowawcą. Spotkanie upłynęło w twórczej, aktywnej i miłej atmosferze. Nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem brali udział w proponowanych aktywnościach i jak sami stwierdzili – zabrali ze sobą – nowe pomysły na zajęcia, wiedzę, ale także radość i miłą atmosferę. Zajęcia prowadziły konsultantki Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach – Dorota Koncewicz i Joanna Stabińska. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pierwszy dzień wakacji…na szkoleniu w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach
Jak nauczyciele spędzają pierwszy dzień wakacji? Na przykład uczestnicząc szkoleniu… Tak było 28 czerwca br. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach. Szkolenie Wspieranie nauczycieli w prowadzeniu edukacji zdalnej, tym razem dotyczące wychowania, realizowane było w ramach grantu Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Zaangażowanie i refleksje zarówno uczestników szkolenia, jak i prowadzących sprawiły, że pierwszy dzień wakacji w wiżajeńskiej szkole upłynął twórczo, refleksyjnie i inspirująco. Zajęcia prowadzili nauczyciele konsultanci Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach – Jolanta Kubrak i Jan Bielecki. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie w obszarze wychowania w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku
W poniedziałek, 28 czerwca, nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku uczestniczyli w pierwszym szkoleniu stacjonarnym Wspieranie nauczycieli w prowadzeniu edukacji zdalnej realizowanym w ramach grantu Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Na spotkaniu atmosfera była równie gorąca, jak za oknem. Wszyscy aktywnie i z zaangażowaniem doskonalili swoją wiedzę i umiejętności w obszarze wychowania. Były ciekawe dyskusje, pomysły na prowadzenie zajęć i angażujące aktywności. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zajęcia prowadziły Małgorzata Pol i Teresa Zaforymska – nauczyciele doradcy metodyczni Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie stacjonarne w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie
28 czerwca 2021 r. odbyło się pierwsze szkolenie stacjonarne pn. Wspieranie nauczycieli w prowadzeniu edukacji zdalnej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie w ramach grantu Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Bardzo miła już trochę wakacyjna atmosfera, ale również duże zainteresowanie i skupienie na pracy. Podobały się wszystkie aktywności warsztatowe: karty Dixit, drzewo pasji, mapy myśli na temat współpracy z rodzicami i możliwość ich zastosowania w pracy szkoły. Szczególnie podobało się łączenie możliwości technologii (Mentimeter, Wordwall) z metodami aktywnymi. Podróżna walizka – zwizualizowany element ewaluacji – zgromadziła wiele pozytywnych opinii i informacji zwrotnych. Zajęcia prowadziły konsultantki Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach – Justyna Bober i Dorota Koncewicz. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach
W piątek, 25 czerwca, po uroczystym zakończeniu roku szkolnego nauczyciele Szkoły Podstawowej w Raczkach, która od maja nosi imię św. Jana Pawła II, spotkali się na pierwszym szkoleniu stacjonarnym Wspieranie nauczycieli w prowadzeniu edukacji zdalnej realizowanym w ramach grantu Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Mimo, że rozpoczęły się wakacie, nauczyciele doskonalili swoją wiedzę i umiejętności w obszarze wychowania. Dużo ciekawych materiałów, pomysły na prowadzenie zajęć z dziećmi, angażujące aktywności oraz dobra atmosfera sprawiły, że był to dobrze spędzony czas. Zajęcia prowadzili nauczycieli konsultanci Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach – Danuta Moroz i Andrzej Staszczyk. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Grzegorza Piramowicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie
25 czerwca nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Augustowie rozdali świadectwa swoim uczniom i… rozpoczęli udział w szkoleniu Wspieranie nauczycieli w prowadzeniu edukacji zdalnej w ramach grantu Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Zajęcia z zakresu wychowania były bardzo merytoryczne, a nauczyciele – jak zawsze – bardzo aktywni i zaangażowani. Zajęcia prowadziły konsultantki Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach – Justyna Bober i Dorota Koncewicz. Zapraszamy do obejrzenia galerii ze szkolenia. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rozpoczęcie szkoleń nauczycieli w ramach grantu
Od 26 maja 2021 r. rozpoczęliśmy szkolenia w zakresie wspierania szkół i przedszkoli w prowadzeniu edukacji zdalnej, w których uczestniczy 137 dyrektorów i nauczycieli z 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych: Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Filipowie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku, Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Augustowie i II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie. Dyrektorzy i nauczyciele biorą udział w 25-godzinnych szkoleniach (w tym minimum 50% godzin w formie online). Zajęcia z modułów: Organizacja procesu kształcenia i wychowania, Metodyka edukacji zdalnej, Monitorowanie i ocenianie postępów uczniów w procesie edukacji zdalnej, Zintegrowana Platforma Edukacyjna i Wykorzystywanie multimedialnych zasobów dydaktycznych zakończą się do września br. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zakończenie rekrutacji nauczycieli do naszego grantu
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele szkół i przedszkoli, uprzejmie informujemy, że zakończyliśmy rekrutację do naszego grantu w ramach projektu pn. „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Do udziału w szkoleniach oraz w konsultacjach i doradztwie zgłosiło się 137 dyrektorów i nauczycieli z 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Oto one: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Raczkach, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Filipowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku, Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Augustowie, II Liceum Ogólnokształcące im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie.

Rekrutacja nauczycieli do udziału w grancie
Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele szkół i przedszkoli, uprzejmie informujemy, że w otwartym konkursie grantowym w ramach projektu pn. „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość” został przyznany grant dla Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach na szkolenia i doradztwo dla nauczycieli szkół i przedszkoli w zakresie prowadzenia zdalnej edukacji. Czas trwania grantu: od 1 maja do 30 listopada 2021 r. Nazwa projektu Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Oś priorytetowa: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty. Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego Cel projektu Podniesienie jakości doskonalenia i wsparcia udzielonego nauczycielom przedszkoli i szkół prowadzącym zdalną edukację przez kadrę placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych. Projekt Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość dofinansowany z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w grancie „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość”. Poniżej znajdziecie Państwo link […]