Nasz nowy Informator o formach doskonalenia na II semestr roku szkolnego 2021/2022

Nasz nowy Informator o formach doskonalenia na II semestr roku szkolnego 2021/2022
Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Dyrektorzy,
przekazujemy nowy Informator Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach z propozycją form doskonalenia nauczycieli na II semestr roku szkolnego 2021/2022.

Zima w pełni, obdarowała nas śniegiem i mrozem, ale niezaprzeczalnym jej darem są także długie wieczory. Może warto usiąść w gronie rodziny czy znajomych przy grach planszowych? Zachęcam do tej formy zabawy i relaksu także dlatego, że Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach wydało w grudniu ubiegłego roku publikację autorstwa naszych koleżanek pt. Grać, czy nie grać? Propozycje gier planszowych, karcianych i z kostką. Książka wzbogacona jest o kolorową wkładkę – plansze i karty do gier, które wystarczy zafoliować, by mieć gotowe, trwałe materiały. Jestem przekonana, że jeśli sięgną Państwo po tę publikację, to będzie ona nie tylko ciekawą pomocą pozwalającą uatrakcyjnić zajęcia, ale także inspiracją do opracowywania własnych gier dydaktycznych. A jeśli jeszcze uda się zachęcić uczniów do współtworzenia nowych propozycji gier, to mamy murowany sukces dydaktyczny.

W minionym semestrze realizowaliśmy grant edukacyjny w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość. Szkoliliśmy się sami, doskonaląc swoje umiejętności, a w listopadzie ubiegłego roku zakończyliśmy cykl zajęć stacjonarnych i online dla 137 nauczycieli i dyrektorów szkół i przedszkoli. Uczestnicy grantu zapoznali się z pokaźnym zasobem narzędzi, aplikacji i pomysłów do prowadzenia kształcenia stacjonarnego i na odległość oraz ważnym zagadnieniem, jakim jest metodyka edukacji zdalnej. Mamy nadzieję, że nauczyciele biorący udział w grancie efektywnie wykorzystają wiedzę i nabyte umiejętności w swojej pracy z uczniami.

W obecnym Informatorze o formach doskonalenia na II semestr roku szkolnego 2021/2022 znajdą Państwo zarówno ofertę doskonalenia obejmującą wszystkie kierunki polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022, jak i propozycję kursów kwalifikacyjnych z zakresu zarządzania oświatą oraz wychowania do życia w rodzinie. Realizujemy także szkolenia okresowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla pracowników oświaty.

Zapraszam do korzystania z oferty Centrum, do kontaktu, współpracy i publikowania na łamach CENnnych Wiadomości Państwa materiałów i autorskich opracowań.

Życzę wszystkim Pracownikom oświaty zdrowia, spokoju, równowagi i harmonii we wszystkich obszarach życia osobistego i zawodowego.

Lidia Kłoczko
dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach