„Znajdziesz mnie w bibliotece” – Tydzień Bibliotek 2021 w Bibliotece Pedagogicznej CEN w Suwałkach

„Znajdziesz mnie w bibliotece” – Tydzień Bibliotek 2021 w Bibliotece Pedagogicznej CEN w Suwałkach
Tydzień Bibliotek to akcja promująca książkę, czytelnictwo i biblioteki, organizowana corocznie przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Rozpoczyna się 8 maja obchodami Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, czyli świętem wszystkich osób związanych z bibliotekami.
Tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Tylko od inwencji i potrzeb Czytelnika zależy to, czego szuka w bibliotece oraz to czy są to poszukiwania w bibliotece realnej, czy dociera do zasobów cyfrowych poprzez strony internetowe bibliotek, portale i komunikatory społecznościowe. Nie tylko gromadzone zbiory tworzą biblioteki – to ludzie sprawiają, że wszystko czego szukasz, znajdziesz w bibliotece.
Biblioteka Pedagogiczna CEN w Suwałkach przygotowała szereg różnorodnych pomysłów do wykorzystania online, które dostarczą inspiracji do bibliotecznych poszukiwań oraz umilą świąteczne dni.
Przedstawiamy je poniżej:
Książki naj… zadziwiające, zachwycające, artystyczne

Biblioteki… najpiękniejsze, najnowocześniejsze, najdziwniejsze…
Spacerkiem po bibliotece
Baw się w bibliotece
Książki elektroniczne
Quizy literackie
Quiz dla bibliotekarzy i nie tylko

Polecamy również profil CEN w Suwałkach na Facebooku.

Nasz adres e-mailowy biblioteka@cen.suwalki.pl

Abolicja

W maju tradycyjnie ogłaszamy abolicję dla zapominalskich. Świętując XVIII Tydzień Bibliotek zapraszamy Czytelników, którzy nie zwrócili książek w terminie. Do końca miesiąca, zupełnie bez konsekwencji, można oddać przetrzymane zbiory biblioteczne.