Nowoczesna szkoła z eTwinningiem

Nowoczesna szkoła z eTwinningiem
O tym, jak program eTwinning pomaga w realizacji podstawy programowej i kształceniu kompetencji kluczowych mogli dowiedzieć się uczestnicy konferencji warsztatowej „Programowanie z eTwinningiem”, która odbyła się 8 grudnia 2018 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.

Konferencje z eTwinningiem od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym regionie. Tak jak poprzednie spotkania z eTwiningiem, tak i obecne dostarczyło nauczycielom wielu pomysłów, inspiracji, które mogą wykorzystać w swoim warsztacie. Inspiracje te mogą być także źródłem do wdrożenia innowacji pedagogicznej w szkole.

Jolanta Gradowska (NSS eTwinning Polska) przedstawiła podstawowe narzędzia programu, dostępne na eTwinning Live i TwinSpace, które służą do realizacji projektów i dają możliwości szerokiej współpracy szkół w kraju i poza granicami.

Z kolei Małgorzata Woźniak (trenerka i ambasadorka programu eTwinning) skupiła się na praktycznym wykorzystaniu programowania w edukacji szkolnej. Warsztaty obejmowały podstawy kodowania, szeroką gamę pomysłów na naukę programowania i zastosowania robotyki. Nie zabrakło wielu urozmaiconych ćwiczeń m.in. z użyciem robota.

Barbara Jaworowska z Białegostoku zaprezentowała przykłady dobrych praktyk.

Konferencję prowadził Jan Bielecki – nauczyciel konsultant CEN w Suwałkach i ambasador programu eTwinning w województwie podlaskim.

Jedna z uczestniczek konferencji podkreśliła: “Uczestniczyłam w bardzo ciekawej i profesjonalnie przygotowanej konferencji warsztatowej Programowanie z eTwinning. Zdobyłam nową wiedzę, narzędzia, dzięki którym mogę być ciągle twórczym nauczycielem umiejącym odnaleźć się w nowej rzeczywistości edukacyjnej i realizującym umiejętności kluczowe”.