Nasz nowy Informator o formach doskonalenia nauczycieli na I semestr roku szkolnego 2022/2023

Nasz nowy Informator o formach doskonalenia nauczycieli na I semestr roku szkolnego 2022/2023
Drodzy Dyrektorzy i Nauczyciele szkół i placówek oświatowych,
przekazujemy nowy Informator Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach z propozycją form doskonalenia nauczycieli
na I semestr roku szkolnego 2022/2023.

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny, życząc Państwu przede wszystkim zdrowia, optymizmu oraz dobrego klimatu dla twórczej, efektywnej działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Przed nami tradycyjnie wiele zmian, wyzwań i nowości, toteż chcemy służyć Państwu wsparciem w codziennej pracy, oferując różnorodne szkolenia, bazujące zarówno na tradycyjnych, ale też i nowoczesnych metodach oraz formach pracy.

Możliwość łączenia klasycznych form pracy dydaktycznej z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi wciąż inspiruje do uatrakcyjnienia procesu nauczania-uczenia się, toteż proponujemy Państwu zajęcia związane z wprowadzaniem różnorodnych gier i zabaw edukacyjnych, łącznie z grą miejską poświęconą Marii Konopnickiej. Nauka przez zabawę, rywalizację jest bardziej efektywna, ponieważ angażuje emocje, a to pozwala na skuteczniejsze utrwalanie zdobywanych przez uczących się wiadomości i umiejętności. Nasze propozycje mają stanowić dla Państwa zachętę do opracowywania nowych gier, scenariuszy zabaw i aktywnych zajęć, którymi zapewne podzielą się Państwo na łamach „CENnych Wiadomości”. Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom, którzy, przysyłając nam swoje materiały, artykuły i scenariusze, dzielili się pomysłami dla dobra i rozwoju uczniów.

W rozpoczynającym się roku szkolnym, pełnym zmian i nowości, oferujemy dyżury w ramach punktów informacyjno-konsultacyjnychPIK, których tematykę i zakres pomocy znajdą Państwo w niniejszym Informatorze oraz na naszej stronie internetowej. Szczególną ofertę kierujemy do nauczycieli historii, przedmiotów humanistycznych i innych osób zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach prowadzonych przez wykładowców akademickich, pracowników IPN, którzy podzielą się wiedzą o historii najnowszej. Kontynuujemy procesowe wspomaganie rozwoju szkół i przedszkoli, spotkania sieci współpracy i samokształcenia, zapraszamy do korzystania z bogatych zasobów Biblioteki Pedagogicznej – nie tylko książkowych.

Spokojnego, ale twórczego roku szkolnego 2022/2023, życzy Państwu kadra i dyrekcja Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.

Lidia Kłoczko
dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach