Matematyczna Letnia Szkoła Prototypowania – zgłoszenia do 12 lutego

Matematyczna Letnia Szkoła Prototypowania – zgłoszenia do 12 lutego
Matematyczna Letnia Szkoła Prototypowania – 6–10 marca 2023

Weź udział w pierwszej edycji Matematycznej Letniej Szkoły Prototypowania w Koperniku! Podczas 5-dniowych stacjonarnych warsztatów samodzielnie stworzysz matematyczną pomoc edukacyjną, pracując pod okiem naszych ekspertów. Będziesz projektować, konstruować i wprowadzać ulepszenia, a na koniec przetestujesz swoje rozwiązanie na wystawach Centrum Nauki Kopernik. 

W trakcie Letniej Szkoły wspólnie zastanowimy się, z jakich narzędzi edukacyjnych warto korzystać na lekcjach matematyki i jak zaprojektować pomoc naukową – od prostej wkrętki do zestawu eksperymentalnego – która skutecznie zwiększy poziom zaangażowania i zrozumienia tematu wśród uczniów. Pomoc, która pozwoli im na samodzielne przeprowadzanie matematycznych eksperymentów, a zarazem będzie wzbudzać emocje i ukaże przydatność matematyki w życiu codziennym. Nasza Letnia Szkoła to przede wszystkim doskonała okazja do wymiany doświadczeń i zwiększenia kompetencji w zakresie tworzenia narzędzi edukacyjnych. Wspaniale sprawdza się także jako przestrzeń integracji i nawiązywania inspirujących kontaktów. W programie tegorocznej edycji zaplanowaliśmy także dodatkowe warsztaty dla chętnych: o gwiazdach w naszym Planetarium oraz z metod budowania kontaktu z uczniami w oparciu o narzędzia teatru improwizacji!

Do udziału zapraszamy:

  • nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych – szczególnie matematyki i fizyki, ale również tych, którzy dostrzegają możliwość wykorzystywania matematyki na lekcjach innych przedmiotów;
  • badaczy i naukowców, którzy wykorzystują w swojej pracy metody matematyczne;
  • inżynierów i konstruktorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w prototypowaniu i tworzeniu pomocy edukacyjnych;
  • edukatorów i popularyzatorów nauki – w szczególności tych, których aktywność związana jest z matematyką i fizyką.

Zgłoszeń można dokonywać do 12.02.2023, do godz. 23:59 na stronie: https://www.kopernik.org.pl/nauka-dla-ciebie/letnia-szkola-prototypowania

Letnia Szkoła Prototypowania jest realizowana i finansowana w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie.