Gra miejska “Maria Konopnicka i tajemnice Suwałk” – od startu do mety – galeria

Gra miejska “Maria Konopnicka i tajemnice Suwałk” – od startu do mety – galeria

7 października 2022 r. zorganizowaliśmy grę miejską “Maria Konopnicka i tajemnice Suwałk”.
Oto nasza relacja.

Start gry:

Powitała nas piękna, słoneczna pogoda. Różnobarwne jesienne liście, ciepłe promienie słońca, a gdzieś w oddali Maria Konopnicka. Czy można wymarzyć piękniejszą scenerię dla naszej gry? Spotkaliśmy się w Muzeum im. Marii Konopnickiej, gdzie czekały na wszystkich liczne niespodzianki. Już pierwsze zagadki do mapy gry zwiastowały, że rozpoczęła się niezwykła przygoda. Po serdecznym powitaniu przez Panią Dyrektor Lidię Kłoczko – jeszcze szybka lektura Wielkiej Księgi Gry i już można wyruszać w drogę.

Przebieg gry:

Rodzinne miasto Marii Konopnickiej ma nie tylko swój niepowtarzalny urok, ale kryje również wiele tajemnic. Jak to dobrze, że życzliwe krasnoludki przygotowały pomoce. Trzeba jednak było rozwiązać wiele zagadek, szyfrów, spotkać się z licznymi nieznajomymi, by trafić na właściwy trop. Trzeba przyznać, że trasa gry wielokrotnie zaskakiwała: odwiedziliśmy suwalskie świątynie, cmentarz 7 wyznań, dowiedzieliśmy się, gdzie był Dom Gubernatora oraz gdzie skryli się Podziomek i Żagiewka.

Zakończenie gry:

Wraz z kolejnym zadaniem narastały emocje. Kilka zespołów wybiło się na prowadzenie, ale wystarczyło się obejrzeć, by zauważyć, że na ich tropie są już kolejne. Ostatnie więc metry niektórzy woleli przebiec, by najszybciej znaleźć się w Centrum Edukacji Nauczycieli, gdzie jeszcze czekało ostatnie zadanie. I wreszcie upragniony finał. Mnóstwo gratulacji, podziękowań i wspaniałe nagrody –  jednak warto było wyruszyć na poszukiwanie przygody. Już wiemy, jak smakuje prawdziwa Przygoda.

oprac. Grzegorz Kalejta