Etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” w CEN

Etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” w CEN
28 lutego 2019 r. o godzinie 10.00 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.

Tegoroczna edycja Konkursu została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W zmaganiach etapu powiatowego uczestniczyły dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i książkami, natomiast opiekunowie uczniów – nauczyciele pełniący funkcję Koordynatorów Szkolno-Bibliotecznych, otrzymali podziękowania za zaangażowanie i współtworzenie czytelniczej społeczności.

Półfinał wojewódzki Konkursu odbędzie się 28 marca 2019 r. w Białymstoku.

Życzymy zwycięstwa uczniom suwalskiej „Szóstki”!

Celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych, a także zachęcanie całych rodzin do wspólnego czytania. Konkurs ma charakter etapowy i przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, którzy w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 1-4 i 5-8) stają do zmagań w czytelniczych rozgrywkach.

Z radością informujemy, że z „Wielką Ligą Czytelników” w bieżącej edycji Konkursu czytało 17274 uczestników. Ich poczynania wspomagało 1550 koordynatorów szkolnych w 860 placówkach w całej Polsce. To z pewnością rekordowy wynik „Wielkiej Ligi Czytelników”.