ErasmusDays 2022

ErasmusDays 2022
Czym jest #ErasmusDays?
#ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.
Przez 3 dni, między 13 a 15 października 2022 roku, na całym świecie (!) będą organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+ oraz wspólnie celebrować jego 35-lecie. Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays zachęcamy Was w szczególności do wykorzystania narzędzi online! Webinaria, wydarzenia na FB, akcje na Instagramie – to tylko niektóre z propozycji 🙂!

W trakcie wydarzeń każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania programu Erasmus+ oraz odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum nowej perspektywy finansowej.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

W zeszłym roku podczas 5. edycji #ErasmusDays odbyło się 5670 wydarzeń na terenie 67 krajów, z czego 351 zorganizowaliście w Polsce! Poprzez social media udało się dotrzeć do milionów osób!

Jak dołączyć do 6. edycji #ErasmusDays?

Zaplanuj dowolne wydarzenie związane z upowszechnianiem i podsumowaniem rezultatów programu Erasmus+ w dniach 13-15 października 2022 roku. Może to być: spotkanie lub debata, cyfrowa wystawa, wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne za pośrednictwem internetu! #ErasmusDays nie narzuca sztywnych ram.

1. Jeśli Twój projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ właśnie trwa, nie przegap okazji i świętuj razem z nami #ErasmusDays bez względu na to, w której części świata się znajdujesz! Pokaż efekty swojej pracy i zachęć innych do działania!
2. Zarejestruj swoje wydarzenie na: https://www.erasmusdays.eu/.
3. Zadbaj o promocję swojego wydarzenia – pobierz grafiki i wykorzystaj je w swoich social mediach i na stronach WWW. Pamiętaj, aby używać hashtagu – #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland.
4. W trakcie eventu nie zapomnij robić zdjęć. Będzie to dla nas superpamiątka!
5. Po wydarzeniu – prześlij nam zdjęcia i kilka zdań o tym, co się działo.

Podczas tegorocznej, 6. już edycji ErasmusDays skupiamy się na następujących tematach:

1. Świętowaniu 35-lecia programu Erasmus+.
2. Włączanie społeczne i różnorodność.
3. Cyfryzacja.
4. Ekologia i zmiany klimatyczne.
5. Aktywne obywatelstwo.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://erasmusplus.org.pl/erasmusdays-2022