Wiosenne origami i nie tylko

Wiosenne origami i nie tylko

„Pierwszy obudził się pierwiosnek, potem chochoły spadły z róż, skowronek śpiewem wołał wiosnę, żeby na pola przyszła już! Bo zima, bo zima każdemu obrzydła, niech słońce jej da pstryczka w nos, niech wiosnę, niech wiosnę przyniosą na skrzydłach bociek, jaskółka szpak i kos!”

Wiosenna piosenka towarzyszyła warsztatom „Wiosenne origami i nie tylko”, które odbyły się w Centrum Edukacji Nauczycieli 25 lutego 2021 roku. Uczestnicy zajęć poznali podstawy sztuki origami, oraz doświadczyli możliwości składania i tworzenia z jednego elementu wiele ciekawych propozycji. Na początek były przygotowania do zajęć, a więc pojemniki na kartki i kredki z oznakami wiosny, potem motylki, biedronki i kwiaty, które później ozdobiły prezentowe pudełeczka i przepiękne bukiety na Dzień Kobiet.
Warsztaty „Wiosenne origami i nie tylko” odbyły się 25 lutego, a już mamy pierwsze efekty. W Niepublicznym Przedszkolu „U Kubusia Puchatka” w Augustowie, w grupie „Tygryski” Panie bawiły się z maluszkami i zdradzały niektóre tajniki składania kół. Mamy nadzieję, że te piękne dzieła (przedstawione poniżej) staną się inspiracją do dalszych prac i być może sztuka origami zagości w przedszkolu na stałe.