Wielki profilaktyczny koncert WZN w Suwałkach

Wielki profilaktyczny koncert WZN w Suwałkach
Pod tajemniczym skrótem „WZN” kryje się dwóch młodych, sympatycznych psychoterapeutów i jednocześnie artystów polskiej sceny hip-hop.
Sam skrót oznacza „Wyrwani z niewoli” i rzeczywiście tak można określić historię ich życia. Sami doświadczyli niewoli nałogów, przemocy i agresji. Dzisiaj, bogatsi o życiowe doświadczenie, dzielą się swoim świadectwem nawrócenia i radością życia w wolności od wszelkich zniewoleń. Autentyzmu głoszonym prawdom życiowym dodają liczne utwory rapowane przez obu prowadzących.
Jacek “Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski pięknie “opowiadają” o świecie, w którym można osiągnąć szczęście bez narkotyków, przemocy oraz używek.
Organizatorem II edycji spotkań, przebiegających pod hasłem „Muzyczne NIE nałogom” było ponownie Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach przy współpracy Urzędu Miejskiego w Suwałkach i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.
W koncercie, który odbył się 16 stycznia 2020 r. w auli PWSZ, udział wzięło 550 uczniów suwalskich szkół ponadpodstawowych wraz z 30 nauczycielami wychowawcami.
Koncert profilaktyczny otworzyły: Ewa Sidorek – Wiceprezydent Miasta Suwałk, Marta Wiszniewska – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach i Lidia Kłoczko – Dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.
Dodatkowo Organizatorzy zaprosili nauczycieli wychowawców do dyskusji dotyczącej pomysłów na ciekawe formy zajęć profilaktycznych dla uczniów suwalskich szkół.
Na zakończenie Lidia Kłoczko – dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach podziękowała Artystom za dwa wyjątkowe koncerty.