V Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

V Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”
Do udziału w V Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” ​​zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Passionart, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz Instytut Pamięci Narodowej.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich typów szkół, a także wszyscy chętni, którzy pragną uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Eliminacje wojewódzkie będą odbywały się na terenie całej Polski oraz w kilku lokalizacjach na terenie Europy. Dane kontaktowe do koordynatorów (adresy mailowe oraz telefony), a także terminy zgłoszeń dla poszczególnych województw/regionów, znajdują się pod adresem www.piosenkaniezlomna.pl  oraz na stronach internetowych partnerów  Festiwalu.
Dla Białegostoku eliminacje odbywają się 28.09.2020 r. w Teatrze Dramatycznym na ul. Elektrycznej 12 w Białymstoku.
Zgłoszenia prosimy kierować na maila: patrycja.leszczynska@ipn.gov.plnajpóźniej do dnia 23.09.2020 r.
Przesłuchania finałowe będą miały miejsce w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie przy ul. Zwierzynieckiej 1 w dniach 13-15 listopada br. Zwieńczeniem Festiwalu będzie uroczysty koncert galowy połączony z wręczeniem nagród, który odbędzie się 15 listopada br.
Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem od 1768 do 1989 roku: od Konfederacji Barskiej, przez utratę Niepodległości, czasy Powstań Narodowych, I Wojnę Światową i odzyskanie Niepodległości, Międzywojnie, II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.  Niech tegoroczna edycja Festiwalu będzie również sposobnością do uczczenia setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – utwory tematycznie związane z tym wydarzeniem będą szczególnie mile widziane podczas przesłuchań.
Uczestnicy Festiwalu  mogą rywalizować w 4 kategoriach wiekowych:
a) Maluchy – od 6 do 9 lat,
b) Dzieci – od 10 do 13 lat,
c) Młodzież – od 14 do 18 lat,
d) Open – od 19 wzwyż,
oraz 3 kategoriach artystycznych:
1) Soliści,
2) Zespoły do 8 osób,
3) Zespoły i chóry powyżej 8 osób.
Pula nagród finansowych wynosi 5.000,00 PLN, a Grand Prix festiwalu to 2 000,00 PLN, na zwycięzców eliminacji i finałowych przesłuchań czekają też atrakcyjne nagrody rzeczowe. Małe Grand Prix dla trzech wybranych uczestników to udział w Koncercie Galowym W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym w lutym 2021 roku z towarzyszeniem Orkiestry PASSIONART i krakowskich chórów.
Więcej informacji o przedsięwzięciu, można znaleźć na stronie: www.piosenkaniezlomna.pl oraz www.passionart.org.pl, a także na naszym fanpage’u na Facebook’u: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej.