Tydzień Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Tydzień Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu”
Tydzień Bibliotek to akcja promująca książkę, czytelnictwo i biblioteki, organizowana corocznie przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Rozpoczyna się 8 maja obchodami Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, czyli świętem wszystkich osób związanych z bibliotekami.

Tegoroczna, XIX edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek, obchodzona jest pod  hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Tutaj zebrana jest wiedza o wszystkim. Tutaj można szukać odpowiedzi na różne pytania i żadne z nich nie jest głupie, i żadne nie pozostanie bez odpowiedzi.

Więcej informacji o programie na stronie https://tydzienbibliotek.sbp.pl/o-programie/

Zapraszamy do skorzystania z propozycji Biblioteki Pedagogicznej CEN w Suwałkach przygotowanych na ten wyjątkowy Tydzień. Oto one:
  • spotkanie autorskie z Anną Kropiewnicką,
  • zajęcia czytelnicze dla dzieci: Poznajemy biblioteką, Pokój zagadek, Śladami warszawskich legend, Dlaczego dobrze jest myśleć o sobie dobrze?
  • oraz materiały interaktywne:
Czy znasz ten wiersz? – wysłuchaj fragmentu wierszy i odgadnij ich tytuły i autorów
Co wiem o czasopismach? – teleturniej wiedzy dla uczniów szkół podstawowych
W świecie baśni – testy sprawdzające wiedzę na temat baśni
Baw się z książką – zapraszamy do zabawy miłośników literatury
Biblioteka – świat w jednym miejscu – materiały interaktywne opracowane przez bibliotekarzy z okazji różnych świąt dotyczących książek i bibliotek
Maria Konopnicka – patronka roku 2022