GrajNocka w Bibliotece Pedagogicznej Centrum – Absurd nie czytać!

GrajNocka w Bibliotece Pedagogicznej Centrum – Absurd nie czytać!
Piątkowy wieczór w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, 6 października był wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Tego wieczoru na godzinę 18 zaprosiliśmy dzieci z ich opiekunami, nauczycieli i bibliotekarzy na pełną atrakcji GrajNockę, do której pretekstem stała się Noc  Bibliotek. Do akcji dołączyli nauczyciele konsultanci i bibliotekarze z naszej placówki. Hasło ogólnopolskiej akcji Absurd nie czytać! zainspirowało nas do przygotowania różnych zajęć w specjalnie przygotowanych miejscach: Poczytalni, Niepoczytalni, Filmolandii, Grylandii, Teatrolandii, Legolandii, Gofrolandii.
Biletem wstępu były książki przyniesione przez uczestników, które opatrzone Exlibrisem Nocy Bibliotek otrzymały drugie życie. Wieczorne wydarzenie zaczęliśmy od projekcji filmów – w jednej sali filmowej dzieci mogły obejrzeć „Moja mama Gorylica”, w drugiej „Pamiętniki Tatusia Muminka”.  Powodzeniem naszych małych gości cieszyły się szczególnie klocki Lego. Wszyscy znakomicie bawili się przy teatrzyku Kamishibai i w zabawach z kodowaniem. Najbardziej smakowały pyszne gofry. Pamiątką po wydarzeniu pozostanie Drzewo Książkowych Smakowitości, na którym ciągle można umieszczać książkowe polecajki.
Mamy nadzieję, że GrajNocka na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Bibliotekę. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnych gier i zabaw z okazji Dnia Dziecka!
Relacja Radia Białystok