„Baśnie, bajki, bajeczki – karnawał w Papierowym Królestwie”

„Baśnie, bajki, bajeczki – karnawał w Papierowym Królestwie”
10 lutego 2022 r. nauczycielki wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w warsztatach „Baśnie, bajki, bajeczki – karnawał w Papierowym Królestwie”.
Uczestniczki wydarzenia aktywnie dyskutowały na temat roli baśni i bajek w rozwoju psychiki i osobowości dziecka. Rozpatrywały problem metodą sześciu kapeluszy myślowych Edwarda de Bono. Zapoznały się z ofertą baśni, bajek i literatury metodycznej z zakresu wiedzy o tych gatunkach literackich, znajdującą się w zbiorach Biblioteki Pedagogicznej CEN w Suwałkach. Doskonaliły sztukę głośnego czytania i opowiadania uczestnicząc w przedstawieniu teatrzyku kamishibai na podstawie opowieści „Szukając Marudka” autorstwa Kumiko Yamamoto. Wiele radości dostarczyła praca przy tworzeniu i przymierzaniu nakryć głowy „baśniowej świty królewskiej”. Zgodnie z zapowiedzią, karnawałowa zabawa była wyśmienita!
Jednocześnie informujemy, że 10 marca 2022 r. planujemy zorganizowanie podobnych warsztatów pt. „Baśnie, bajki, bajeczki”, na które serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane tą tematyką.
Zapewniamy świetną zabawę i wiele radości z własnoręcznie wykonanych, dziecinnie prostych nakryć głowy „całej świty królewskiej” – króla i królowej, księżniczki, damy dworu i dworzanina, rycerza, straży królewskiej, kucharza i błazna.
oprac. Cecylia Radzewicz