Relacja z warsztatów “Nauczyciel-Lider-Ambasador”

Relacja z warsztatów “Nauczyciel-Lider-Ambasador”

14 kwietnia 2023 r. 30 nauczycieli z Suwałk i szkół naszego regionu wzięło udział w warsztatach “Nauczyciel-Lider-Ambasador” zorganizowanych przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja. O działalności Fundacji opowiedziała na naszym spotkaniu Antonina Grządkowska, a zajęcia poprowadził doświadczony trener – Przemysław Rybarczyk.

Podczas warsztatów uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak stawać się lokalnym liderem ważnych przedsięwzięć w szkole, jak wykorzystywać wrodzone talenty, aby z powodzeniem wdrażać w szkole projekty, zmiany i porywać innych do działania, jak komunikować się z otoczeniem szkolnym, aby być inspiracją i kołem zamachowym zmian.

W niezwykle przyjaznej i twórczej atmosferze działaliśmy intensywnie przez 6 godzin warsztatowych, utwierdzając się w przekonaniu, że “chcieć to móc”.

Pytania o kolejne takie warsztaty są chyba najlepszą informacją zwrotną dla organizatorów i najlepszą rekomendacją dla prowadzących.

Myślę, że zajęcia te pozwolą uczestnikom odkryć swoje mocne strony i z odwagą realizować zamierzone cele.

Niech puentą tego piątkowego spotkania staną się słowa Taylora McKenzie:
“Nauczyciel to doradca, idol, często przyjaciel. Nauczyciel to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.”