Od zaplecza pracodawcy – wizyty studyjne u regionalnych pracodawców

Od zaplecza pracodawcy – wizyty studyjne u regionalnych pracodawców
25 kwietnia 2023 r. doradcy zawodowi mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pracodawcami w ramach szkolenie pn. „Od zaplecza pracodawcy – wizyty studyjne u regionalnych pracodawców”. Nauczyciele doradcy mieli okazję uczestniczyć w wizycie studyjnej w przedsiębiorstwach Malow i Aspi, zlokalizowanych w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Malow, jako jeden z największych producentów mebli metalowych w Europie, zaprezentował bogatą ofertę mebli metalowych, nowości, archiwalne fotografie ze stoisk targowych, galerie obrazów i prac lokalnych artystów.
Aspi, jako producent narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, które specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości narzędzi do obróbki drewna m.in. piły trakowe, tarczowe i taśmowe zaprezentowały cały park maszynowy i wszystkie działy przedsiębiorstwa. Omówiono zasady przyjmowania na praktyki i staże zawodowe, możliwości współpracy szkół podstawowych i ponadpodstawowych w przedsiębiorcami, zakresu doradztwa zawodowego w kontekście podejmowania pracy przez absolwentów okolicznych szkół.
oprac. dr Joanna Kalejta