Ogólnopolski konkurs „Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja”

Ogólnopolski konkurs „Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja”

Szanowni Nauczyciele i Uczniowie,
zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wybitni ziemianie w okresie międzywojennym. Gospodarka, kultura, nauka, dyplomacja, organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie oraz Fundację im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie.

Celem konkursu jest przywrócenie pamięci o roli społecznej, politycznej i kulturalnej ziemiaństwa w latach 1918-1939, kształtowanie umiejętności poszukiwania, analizowania i krytycznej oceny informacji zamieszczonych w różnych źródłach oraz rozwijanie pasji badawczej uczniów.

Konkurs skierowany jest do dwóch grup wiekowych:

  • uczniów szkół podstawowych (kl. VI-VIII),
  • uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy przygotowują pracę przedstawiającą losy ziemian oraz ich działalność gospodarczą, pomocową i edukacyjną w wybranej kategorii – praca pisemna lub praca multimedialna.

Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 3 marca 2023 r. Należy je przesłać do ogólnopolskiego koordynatora projektu dr. Pawła Mazura z Oddziału IPN w Krakowie, e-mail: pawel.mazur@ipn.gov.pl

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdą Państwo na stronie: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/zemsta-za-niepodleglosc