Narodowe Czytanie 2023 w CEN w Suwałkach

Narodowe Czytanie 2023 w CEN w Suwałkach
Kolejna odsłona Narodowego Czytania już za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim lektorom, uczestnikom, współpracownikom Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach za wspólne czytanie klasyki literatury polskiej – pozytywistycznej powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Narodowe Czytanie rozpoczęliśmy odczytaniem okolicznościowego listu Prezydenta RP skierowanego do uczestników akcji. Interesującą i nieszablonową prelekcję na temat tegorocznej lektury i jej autorki wygłosiła Pani Dorota Kossa-Szoch – wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach. Do wspólnego Narodowego Czytania zaprosiliśmy nauczycieli i uczniów suwalskich szkół: II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach, Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach i Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach.
Na zakończenie wydarzenia odbył się quiz z nagrodami. Zwycięzcy otrzymali egzemplarze powieści opatrzone pamiątkową pieczęcią Narodowego Czytania.