Michał Betcher – Scenariusz zajęć parkour

Od sierpnia 2019 roku funkcjonuje w Suwałkach Movement Arena. W obiekcie znajdują się trampoliny, poduszka powietrzna, basen z gąbkami, ścieżki akrobatyczne, a ponadto strefa squash, siłownia, strefa malucha, salki urodzinowe i strefa parkour. Scenariusz zajęć wychowania fizycznego dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej autorstwa trenera Michała Betchera prezentuje, jak nauczyć dzieci technik tej ostatniej dyscypliny – parkour, polegającej na pokonywaniu w biegu znajdujących się na drodze przeszkód w sposób jak najprostszy, a zarazem najszybszy. Uczniowie poznają podstawy parkour:
– roll (przewrót przez ramię),
– speed (przeskok z jedną ręką na przeszkodzie),
ucząc się w ten sposób poruszania się po przeszkodach oraz bezpiecznego lądowania. Zapraszamy do lektury scenariusza oraz korzystania z obiektu Movement Arena w Suwałkach.

Michał Betcher – trener w Klubie Sportowym Movement, na co dzień prowadzący zajęcia w Movement Arena, gdzie od kilku lat przekazuje swoją wiedzę z dziedziny parkour, freerunning i elementów akrobatyki. Swoje doświadczenie zdobywa od ponad 11 lat, aktywnie działając na polskiej scenie parkour. Do jego osiągnięć należą 1 miejsce w kategorii Skill podczas Międzynarodowego Festiwalu Parkour w 2019 oraz 1 miejsce w kategorii Speed podczas Międzynarodowego Festiwalu Parkour w 2018 roku. Zdobył także 2 miejsce oraz Best Trick podczas zlotu Zjednoczony Lublin w 2019 roku. Wiedzę teoretyczną związaną wychowaniem fizycznym zdobywa na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Podstawą każdego dnia Michała Betchera jest pozytywne nastawienie.
Michał Betcher – Scenariusz zajęć parkour

Pobierz scenariusz