Dzień pełen tajemnic – GRAJDZIONEK w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach

Dzień pełen tajemnic – GRAJDZIONEK w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach
Czwartkowy dzień w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, 6 czerwca, był wyjątkowy, pełen wrażeń i pozytywnej energii. Tego popołudnia, który miał dwie odsłony, na godzinę 12 zaprosiliśmy dzieci z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Filipowie i ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach, a o godzinie 17 gościliśmy dzieci z opiekunami, nauczycieli i bibliotekarzy na pełnym atrakcji GrajDzionku, czyli Dniu Pełnym Tajemnic. Do akcji dołączyli nauczyciele konsultanci i bibliotekarze z naszej placówki. Zagadki, tajemnice, kody i szyfry zainspirowały nas do przygotowania różnych aktywności w specjalnie wyznaczonych strefach: Poczytalni, Starociolandii, Szyfrolandii, Kodolandii, Zabawolandii, Fortunolandii, Szacholandii czy Gofrolandii. Dużym zainteresowaniem dorosłych uczestników naszego wydarzenia cieszyło się spotkanie autorskie z p. Katarzyną Kuśmierczyk – autorką historii z dreszczykiem.
Każde z odwiedzanych miejsc kryło w sobie wiele tajemnic i niespodzianek. Na chwilę “ożywały” stare przedmioty, można było nauczyć się podstaw języka migowego i rozszyfrować przy tym ukryte zagadki. Świetnie sprawdziły się zabawy z kodowaniem, swoje miejsce odnalazły też tajemnicze szachy oraz tradycyjne gry z dawnych lat rozwijające myślenie logiczne i strategiczne Zwieńczenie zmagań naszych najmłodszych uczestników przyniosła wizyta w Fortunolandii, gdzie można było sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, rozwiązując ciekawe zadania, łamigłówki i zagadki. Fanty do zdobycia i pyszne gofry okazały się przyciągającą propozycją nie tylko dla najmłodszych uczestników.
Taki dzień jak ten na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń organizowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne w nowym roku szkolnym.
oprac. Anna Peza