Uroczyste rozstrzygnięcie VI edycji konkursu czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”

Uroczyste rozstrzygnięcie VI edycji konkursu czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”

24 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste posumowanie VI edycji konkursu czytelniczego „Mistrz pięknego czytania” oraz rozdanie dyplomów, podziękowań i nagród uczestnikom międzyszkolnej rywalizacji. Podczas spotkania dzieci rozwiązały quiz dotyczący znajomości wierszy Aleksandra Fredry. Wzięły udział w warsztatach o wielokulturowości prowadzonych przez Panią dr Idę Rusanowską. Poznały elementy kultury arabskiej, alfabet i cyfry. Miały też możliwość przebrania się w stroje arabskie i próbowania swoich sił w pisaniu własnych imion w nowym, nieznanym im języku. Cieszy nas, że aktywności zaproponowane przez prowadzącą równie mocno angażowały obecnych rodziców i nauczycieli.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom za udział i nauczycielom za przygotowanie ich do konkursu, którego celem było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz rozbudzanie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą.

Głównym zadaniem kolejnej, szóstej edycji konkursu skierowanego do uczniów klas trzecich szkół podstawowych była głosowa interpretacja wybranego wiersza (lub kilku krótkich wierszy) Aleksandra Fredry – Patrona Roku 2023, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, pamiętnikarza i poety oraz nagranie i przesłanie prezentacji tego utworu w formie krótkiego nagrania audio-wideo.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych:
I nagroda: Luiza Kołosza –  uczennica klasy III d Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach;
II nagroda: Amelia Klekotko – uczennica klasy III c Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Augustowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie;
III nagroda: Antoni Borawski – uczeń klasy III Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Krasnymborze.
Wyróżnienia:
  • Karolina Stankiewicz – uczennica klasy III a Szkoły Podstawowej z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania im. Dariusa i Girenasa w Puńsku;
  • Dominika Truchan – uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie;
  • Amelia Wolańska – uczennica kl. III a Szkoły Podstawowej nr 7 im. św. Jana Pawła II w Suwałkach.
Gratulujemy laureatom oraz nauczycielom organizatorom etapu szkolnego konkursu!
Zapraszamy do wysłuchania zwycięskich nagrań: https://wakelet.com/wake/tf47_wViRquerT4w_RorV
oprac. Zyta Boćwińska