Sprawozdanie z Code Week 2023

Sprawozdanie z Code Week 2023

W dniach 7-22 października 2023 roku w naszej Bibliotece trwał Europejski Tydzień Kodowania Code Week. Przeprowadzono 6 zajęć czytelniczych z elementami kodowania: Odkoduj swoje emocje oraz Czytanie i kodowanie z bohaterami baśni i bajek animowanych.

W czasie Code Week odbyło się wiele atrakcyjnych i kreatywnych zajęć, podczas których dzieci uczyły się kodowania na macie z postaciami z bajek, z kolorowymi kubeczkami, figurami geometrycznymi i kodami QR. Dzieci mogły także bawić się grami interaktywnymi Sudoku, Memory oraz grami karcianymi Ja mam, kto ma? Jaka to postać?, odkrywały obrazki ukryte w zakodowanych puzzlach ”Baśniowa kodowanka”, rozpoznawały i nazywały emocje, poznawały różne sposoby pokonywania złości oraz grały w grę edukacyjną Zakodowane emocje.

W Europejskim Tygodniu Kodowania udział wzięły przedszkola i szkoły: Przedszkole nr 7 w Suwałkach, Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi „Słoneczko” w Suwałkach.

Łącznie uczestniczyło: 99 uczniów, 13 nauczycieli, 2 rodziców.

Fotorelacja:

https://przedszkole7.suwalki.pl/grupa_czerwona/czerwoni-w-bibliotece-pedagogicznej-2/

https://przedszkole7.suwalki.pl/grupa_pomaranczowa/pomaranczowa-w-cen-ie/

https://przedszkole7.suwalki.pl/grupa_fioletowa/czytanie-i-kodowanie-z-bohaterami-basni-i-bajek-animowanych-zajecia-czytelnicze-z-elementami-kodowania-w-grupie-fioletowej/

oprac. Katarzyna Romanowska