Spotkanie autorskie z Marcinem Kostrzyńskim

Spotkanie autorskie z Marcinem Kostrzyńskim

Co sernik i lody mają wspólnego z dzikami? Dlaczego młode wilki lubią masło? Czy zwierzęta przeżywają żałobę? Kiedy na pewno nie robić zdjęć anakondzie? Na te i inne pytania odpowiadał w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, w kwietniowe poniedziałkowe popołudnie Marcin z Lasu – Marcin Kostrzyński, autor filmów, znawca oraz miłośnik zwierząt i natury. Fascynujące filmy, zdjęcia własnego autorstwa, jakie zaprezentował nasz gość zebranej publiczności, wypełnione były opowieściami pełnymi humoru, czasami także i grozy, a wszystko po to, by zabrać nas w prawdziwy, niezakłamany świat przyrody, utkany z niesamowitych przeżyć, więzów, relacji, który na pewno nie jest dzikszy od naszego – ludzkiego.

Marcin “z Lasu” to człowiek o gołębim sercu, zwinności rysia i wytrwałości wilka, który o dzikiej przyrodzie wie naprawdę bardzo dużo, ale jak sami twierdzi nie wszystko, bo ona go ciągle zaskakuje. Poniedziałkowe spotkanie dostarczyło ogromu wrażeń zebranym na sali widzom w każdym wieku. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem charyzmy i empatii naszego gościa. Pytaniom nie było końca.

Na pewno nie będzie to ostatnie spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim w Suwałkach, co zresztą obiecał uczestnikom nasz gość i organizatorzy spotkania.

oprac. Anna Peza