IV Bieg Erasmusa. Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa!

IV Bieg Erasmusa. Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa!

Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa! – to hasło tegorocznej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W roku 2020 nic nie jest jednak takie, jak było wcześniej, zmienił się również charakter imprezy. e-Bieg trwać będzie od 15 do 17 października w formie rywalizacji zdalnej 4-osobowych drużyn sztafetowych.

W tych dniach przypadają w tym roku międzynarodowe obchody Erasmus Days. Jak na erasmusowego ducha przystało, nie zabraknie innowacji: uczestnicy sztafet otrzymają pełny, bogaty pakiet startowy, prawdziwe pałeczki, a jeśli tylko będzie to możliwe – do każdej drużyny przyjedzie co najmniej jeden wolontariusz, który pomoże przeprowadzić imprezę i wręczy medale. W pomoc zaangażują się również wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności. Nieco innych charakter będzie miała też sama rywalizacja: dystans 10 km zastąpi bieg godzinny. Uczestnicy będą też mogli skorzystać ze szkoleń online z zapisu trasy i animacji wyników.

Niezmienny jest za to cel imprezy: tak jak przed rokiem beneficjentami Biegu Erasmusa będą młodzi podopieczni Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Ambasadorką wydarzenia została ponownie Oktawia Nowacka, mistrzyni świata, medalistka olimpijska z Rio, mentorka. Oktawia wprowadzi Bieg Erasmusa na kolejny nowy tor, przygotowując cykl materiałów treningowych i szkoleniowych w formie multimedialnej, wzbogacony o konspekty zajęć, do wykorzystania przez nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów. W części odcinków wystąpią gościnnie znani sportowcy, a całość zostanie uzupełniona o treści z obszaru przygotowania mentalnego, zdrowego trybu życia i diety (nie tylko w sporcie).

Informacje o Biegu Erasmusa oraz posty z (nie tylko) biegowego świata można śledzić na fanpage’u fb.com/BiegErasmusa. Regulamin Imprezy i formularz rejestracyjny pojawi się w połowie lipca.

Więcej informacji