Smartfon Mikołajka i inne pomysły, czyli lekcje polskiego dla pokolenia Z

Smartfon Mikołajka i inne pomysły, czyli lekcje polskiego dla pokolenia Z

Inwokacja interaktywnie? A może gra skonstruowana w Scratchu na podstawie „Pana Tadeusza”? Może też plan wydarzeń opowieści o Mateuszu (tego z „Akademii Pana Kleksa”) na LearningApps, czy internetowe quizy do „Syzyfowych prac”, „Quo vadis” i innych lektur?
Obecni uczniowie bywają nazywani generacją Z, czyli pokoleniem, które wzrastało w świecie nowych technologii i dla którego życie bez smartfonu, komputera, czy Internetu nie istnieje. Zatem – zamiast walczyć ze smartfonem w ręku ucznia, warto go wykorzystać edukacyjnie. Na przykład na polskim. Jak to zrobić, pokażemy na warsztatach Smartfon Mikołajka i inne pomysły – jak przybliżyć lektury pokoleniu Z z wykorzystaniem TIK, na które zapraszamy nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych.
Zajęcia odbędą się 2 kwietnia br. w godz. 14.30-18.30 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, a poprowadzi je pani Justyna Bober, nauczycielka języka polskiego i angielskiego w Szkole Podstawowej w Gibach wykorzystująca TIK w codziennej pracy, dzieląca się swoimi pomysłami w sieci Superbelfrzy RP, ambasadorka programu Wiosna Edukacji.

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 15 złotych.
Zgłosić się można poprzez:
– wypełnienie i przesłanie formularza elektronicznego znajdującego się na stronie CEN w Suwałkach:
lub
– przesłanie pocztą tradycyjną wypełnionej karty zgłoszenia znajdującej się w naszym Informatorze o formach doskonalenia na II semestr roku szkolnego 2018/2019 na s. 33.
Informacji dotyczących szkolenia udziela nauczyciel konsultant Jolanta Kubrak – kontakt telefoniczny: 87 5670328 lub mailowy: jolanta.kubrak@cen.suwalki.pl