PODLASKA WIECZORYNKA EDUKACYJNA – edycja XI – Akcja reakcja, czyli mam tę moc – 10 lutego

PODLASKA WIECZORYNKA EDUKACYJNA – edycja XI – Akcja reakcja, czyli mam tę moc – 10 lutego
Zapraszamy na XI Podlaską Wieczorynkę EdukacyjnąAkcja reakcja, czyli mam tę moc, w czasie której rozmowy o tym, na co wpływ ma nauczyciel, co może robić w cyfrowym świecie i jak może pracować, by osiągać widoczne efekty, jednocześnie dbając o swój prywatny czas. Podobnie jak w poprzednich edycjach Wieczorynki, do współtworzenia tego spotkania zaproszono nauczycieli z Podlasia, a także ekspertów z Polski.

Podczas konferencji online wystąpią Renata Frankowska i Halina Kondratiuk-Chudek, ambasadorki Wiosny Edukacji, pasjonatki edukacyjne, nauczycielki Zespołu Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku, które opowiedzą o swoich pomysłach na aktywną szkołę; Bożena Szczęsnowicz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 5 w Suwałkach, entuzjastka nietypowych rozwiązań w nauczaniu, pracy metodą projektów oraz innowacji pedagogicznych, z którą wspólnie będziemy zastanawiać się, czy lepiej w pracy nauczyciela kierować się sercem czy rozumem. Naszym gościem specjalnym będzie Tomasz Bilicki – pedagog, psychoterapeuta, psychotraumatolog, interwent kryzysowy oraz nauczyciel, który opowie o interwencji kryzysowej w szkole. Kolejnym podnoszącym rangę wydarzenia prelegentem będzie Maciej Dębski – założyciel i prezes Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG, socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, autor/współautor publikacji na naukowych z zakresu problemów społecznych (bezdomność, przemoc w rodzinie, uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uzależnienia behawioralne), autor/współautor dokumentów strategicznych, programów lokalnych, pomysłodawca ogólnopolskich badań z zakresu fonoholizmu i problemu cyberprzemocy. O Laboratoriach Przyszłości opowie Agnieszka Halicka, nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie i trenerka prowadząca szkolenia dla nauczycieli. Agnieszka Światłowska i Daniel Ogonowski z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli REWERS podpowiedzą, jak być zmianą, którą chcemy zobaczyć w świecie, wskazując konkretne praktyczne działania. Jak zwykle nie zabraknie akcentów regionalnych – o smakach Podlasia opowie Bogdan Gałązka, szef kuchni i restaurator, historyk jedzenia specjalizujący się w rekonstrukcji historycznej kuchni średniowiecza i późnego renesansu.

Po wystąpieniach gości zapraszamy do wzięcia udziału w debacie: Proste sposoby i małe zmiany przekładające się na wartościowe efekty.

Wydarzenie rozpocznie się na platformie ZOOM (dla 100 osób, które zgłoszą się przez formularz) 10 lutego 2023 roku o godz.18.00.
Link do zapisówhttps://forms.gle/wJ391qBrhHmkd6S9A

Pozostali chętni będą mogli oglądać Wieczorynkę bezpośrednio na YouTube na kanale Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, gdzie dostępne są też poprzednie edycje wieczorynki: https://www.youtube.com/channel/UCJXzGwCuPNdiLd04gtyaYXg

Dostęp do wszystkich linków będzie na dedykowanym Wieczorynkom Wakelecie: https://wakelet.com/@Podlaskie_Wieczorynki_Edukacyjne3673 https://wakelet.com/wake/d4L1y30haEBzPbBw9sU2i

Organizatorkami spotkania są ambasadorki Wiosny Edukacji i członkinie Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli: Ewa Ziejewska, Katarzyna Polak, Justyna Bober i Edyta Ejsmont – polonistki z Białegostoku, Suwałk i Łomży.

Harmonogram wydarzenia:

Biogramy organizatorek