PODLASKA WIECZORYNKA EDUKACYJNA – edycja X. EDUKACJA DOBRZE ZAPROJEKTOWANA – pomysły i rozwiązania

PODLASKA WIECZORYNKA EDUKACYJNA – edycja X. EDUKACJA DOBRZE ZAPROJEKTOWANA – pomysły i rozwiązania
Zapraszamy na X Podlaską Wieczorynkę Edukacyjną, a w niej – o uczeniu metodą projektów. Podobnie jak w poprzednich edycjach Wieczorynki i do tego spotkania zaproszono nauczycieli z Podlasia, a także ekspertów z Polski.

Podczas spotkania wystąpi Marcin Hościłowicz (III LO w Suwałkach) nauczyciel języka angielskiego i ambasador eTwinning, który zaprezentuje nauczanie języka obcego w projektach edukacyjnych. Wioletta Gołaszewska, nauczycielka fizyki opowie o projektach przedmiotowych.

Mila Ochocka – twórczyni ogrodów terapeutycznych, popatrzy na szkołę jako miejsce interdyscyplinarnej edukacji w środowisku naturalnym a Patryk Ołdziejewski, aktor Teatru Dramatycznego im.A.Węgierki w Białymstoku opowie o realizacji projektu „Mickiewicz-FUSION” w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Gościem specjalnym będzie Marta Florkiewicz – Borkowska, znana jako Marta FLoBo nauczycielka języka niemieckiego, trenerka edukacyjna, edukatorka w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, nagrodzona tytułem Nauczyciela Roku 2017, a także laureatka Nagrody im.  I. Sendlerowej Za naprawianie świata w 2021 roku. Kolejnym gościem specjalnym będzie Grzegorz Kasdepke, znany w całej Polsce pisarz z Białegostoku, autor ponad pięćdziesięciu książek, w tym lektur szkolnych, a także pisarka Joanna Kruszewska, autorka książek Zostań ze mną, Czas nadziei oraz Aby do mety. O podlaskiej przyrodzie opowie Paweł Średziński, autor książki  Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”.

Po wystąpieniach gości – debata: Edukacja dobrze zaprojektowana.
Wydarzenie rozpocznie się na platformie ZOOM (dla 100 osób, które zgłoszą się przez formularz)
25 listopada 2022 roku o godz.18.00.
Link do zapisów: https://bit.ly/wieczorynka10

Pozostali chętni będą mogli oglądać Wieczorynkę bezpośrednio na You Tube na kanale Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, gdzie dostępne są też poprzednie edycje wieczorynki: https://www.youtube.com/channel/UCJXzGwCuPNdiLd04gtyaYXg

Dostęp do wszystkich linków będzie na dedykowanym Wieczorynkom Wakelecie: https://wakelet.com/@Podlaskie_Wieczorynki_Edukacyjne3673 .

Harmonogram wydarzenia:

18.10 – 18.30 – Marcin Hościłowicz “Język? Akcja! – projekty na angielskim”

18.40 – 19.00 – Marta Florkiewicz-Borkowska – “ZaProjektujMy działanie”

19.10 – 19.30 – Joanna Kruszewska “Zostań ze mną na Podlasiu”

19.40 – 20.00 – Wioletta Gołaszewska “Być jak Ignacy – fizyka w projektach”

20.10 – 20.30 – Mila Ochocka “Nauka interdyscyplinarna w środowisku naturalnym”

20.40 – 21.00 – Paweł Średziński “Człowiek w świecie przyrody”

21.10 – 21.30 – Patryk Ołdziejewski “Projekt Mickiewicz-FUSION”

21.40 – 22.00 – Grzegorz Kasdepke “Czy lektury da się lubić?”

22.00 – Debata dla wytrwałych: Edukacja dobrze zaprojektowana

Organizatorkami spotkania są ambasadorki Wiosny Edukacji i członkinie Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli: Justyna Bober, Katarzyna Polak, Ewa Ziejewska oraz Edyta Ejsmont – polonistki z Suwałk, Białegostoku i Łomży.

Biogramy organizatorek

Justyna Bober – nauczycielka języka polskiego i angielskiego, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku neurodydaktyka WSB Bydgoszcz, nauczyciel konsultant w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, tłumacz materiałów na Khan Academy, autorka kursów dla Operonu, ambasadorka Wiosny Edukacji, działa w SETI (inicjatywie nauczycieli języka angielskiego), należy do grupy Superbelfrzy RP. Jedna z koordynatorek projektu www.lekcjewsieci.pl

Katarzyna Polak – nauczycielka języka polskiego, pasjonatka oceniania kształtującego i projektów eTwinning (pełni funkcję ambasadora eTwinning), współzałożycielka Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, ambasadorka Wiosny Edukacji, należy do grupy Superbelfrzy RP. Wykładowca kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem w Ateneum – Szkole Wyższej w Gdańsku; lubi metody aktywizujące i TIK w edukacji, pisze piosenki edukacyjne dla swoich uczniów, prowadzi bloga edukacyjnego http://kreaktywnanauka.blogspot.com/

Edyta Ejsmont- surdopedagog, nauczycielka języka polskiego, pasjonatka sztuki i edukacji, chętnie podejmuje różnorodne inicjatywy: edukacyjne, artystyczne i społeczne. Ambasadorka Wiosny Edukacji. W codziennej pracy edukacyjnej dąży do kreowania przestrzeni sprzyjającej interdyscyplinarności i łączeniu różnych dziedzin wiedzy i sztuki, sprzyjającej uczeniu się i rozwojowi uczniów, budującej poczucie przynależności społecznej i kulturowej oraz angażującej w działania zespołowe w najbliższym otoczeniu.

Ewa Ziejewska – doradca w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku,  nauczycielka języka polskiego, współzałożycielka Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, ambasadorka Wiosny Edukacji,  lubi rozmowy z uczniami, ciekawe lekcje i TIK w edukacji, jedna z koordynatorek projektu www.lekcjewsieci.pl