PODLASKA WIECZORYNKA EDUKACYJNA – edycja VII. Dialog w szkole. Szkoła w dialogu

PODLASKA WIECZORYNKA EDUKACYJNA – edycja VII. Dialog w szkole. Szkoła w dialogu
Zapraszamy na VII Podlaską Wieczorynkę Edukacyjną, w czasie której poruszymy kolejny bardzo ważny temat dla nauczycieli i rodziców – szeroko rozumiany dialog w szkole. Naszym celem jest kształtowanie kultury porozumiewania się w klasie szkolnej, w szkole i poza nią. Zgodnie z duchem pedagogiki dialogu takie podejście służy rozwoju człowieczeństwa, poszukiwaniu i odkrywaniu prawdy o człowieku, promowaniu jego godności i podmiotowości, poznawaniu samego siebie.

Podczas spotkania wystąpi dr Elżbieta Jurkowska z Uniwersytetu w Białymstoku, Joanna Tomalska-Więcek – historyk sztuki i muzealnik, kustosz Muzeum Podlaskiego, Małgorzata Sporek-Czyżewska – współzałożycielka ośrodka i wydawnictwa “Pogranicze” oraz Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie oraz Piotr Brysacz – dyrektor artystyczny festiwalu literackiego Patrząc na Wschód, organizowanego w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą.  

Naszymi ekspertami będą Krzysztof Sarzała, pedagog, trener i terapeuta, specjalista od interwencji kryzysowych, który będzie mówił o dialogu w sytuacjach kryzysowych, nauczycielki, trenerki i twórczynie platformy dla nauczycieli EDU dzielnia Magdalena Grzeszkiewicz-Brzęcka i Beata Kubsik, które pokażą jak porozumiewać się językiem żyrafy w klasie szkolnej oraz Marta Młyńska, trenerka, coach, pasjonatka ludzi i rozwoju osobistego, która  zajmie się podstawami komunikacji, czyli aktywnym słuchaniem i uważnością.

Spotkamy się też z naszym partnerem Pomysłową kredką, czyli Joanną Łajewską-Talipską i Leszkiem Talipskim, nauczycielami i pasjonatami gier, którzy zarekomendują nam jedną z wybranych przez siebie gier.

Wydarzenie rozpocznie się na platformie ZOOM (dla 100 osób, które zgłoszą się przez formularz)
22 kwietnia 2022 roku o godz.18.00.

Link do zapisów: http://bit.ly/wieczorynka7

Pozostali chętni będą mogli oglądać Wieczorynkę bezpośrednio na kanale YT Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, gdzie dostępne są też poprzednie edycje. https://www.youtube.com/channel/UCJXzGwCuPNdiLd04gtyaYXg

Dostęp do wszystkich linków będzie na dedykowanym Wieczorynkom Wakelecie: https://wakelet.com/@Podlaskie_Wieczorynki_Edukacyjne3673

Organizatorami spotkania są ambasadorki Wiosny Edukacji i członkinie Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli: Justyna Bober, Katarzyna Polak, Ewa Ziejewska oraz Edyta Ejsmont – polonistki z Suwałk, Białegostoku i Łomży.

W załączeniu prezentujemy harmonogram wydarzenia z tematami wystąpień oraz biogramy organizatorek.

Harmonogram

Biogramy organizatorek