Zapraszamy na VI Podlaską Wieczorynkę Edukacyjną, w czasie której poruszymy bardzo ważny temat dla nauczycieli i rodziców – szeroko rozumiane zdolności i talenty, ich dostrzeganie i rozwijanie. Spróbujemy razem z naszymi prelegentami poszukać odpowiedzi na pytania: Czy wszystkie dzieci są zdolne? Jak odkrywać swój “żywioł”, pasję, swoją moc? Jak rozwijać talenty naszych dzieci? Jakie stwarzać warunki, by dzieciom “rosły skrzydła”? Jakie skuteczne sposoby zastosować w szkole, by stwarzać możliwości rozwoju wszystkim uczniom?
Podczas spotkania wystąpią podlascy nauczyciele, edukatorzy i pasjonaci edukacji: Marta Traczkowska i Kazimierz Leończuk ze Szkoły Podstawowej w Bakałarzewie, Maria Magdalena Dziejma – polonistka z VI LO w Białymstoku, pasjonująca się teatrem oraz goście: Justyna Suchecka – dziennikarka edukacyjna, autorka książki „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”; Wiesława Mitulska – autorka bloga “Mamy w planie kodowanie”, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Słupi Wielkiej, ambasadorka Wiosny Edukacji, członkini grupy Superbelfrzy RP, współpracująca z CEO; Dorota Zawadzka – Superniania, pedagog i psycholog rozwoju człowieka, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka, Kawaler i Sekretarz Kapituły Orderu Uśmiechu, obecnie nauczyciel akademicki APS Warszawa, autorka wielu poradników dla rodziców; Agnieszka Barszcz – germanistka, obecnie coach metody opartej na testach Gallupa, pozwalających odkrywanie w sobie dominujących talentów, które mają wpływ na każdego z nas.
Spotkamy się też z właścicielami sklepu Pomysłowa kredka: Joanną Łajewską-Talipską, nauczycielką plastyki, muzyki, pedagogiem specjalnym, socjoterapeutą i Leszkiem Talipskim, nauczycielem informatyki i religii, którzy opowiedzą o grach planszowych jako sposobie na odnalezienie potencjału ucznia. Odwiedzimy także warsztat pracy Marzeny Karawieckiej z Sejn, właścicielki firmy “Domowy wypiek sękaczy”.
Wydarzenie rozpocznie się na platformie ZOOM (dla 100 osób, które zgłoszą się przez formularz)
11 lutego 2022 roku o godzinie 18.00.
Link do zapisów: http://bit.ly/wieczorynka6
Pozostali chętni będą mogli oglądać Wieczorynkę bezpośrednio na YouTube na kanale Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, gdzie dostępne są też poprzednie edycje.
https://www.youtube.com/channel/UCJXzGwCuPNdiLd04gtyaYXg
Dostęp do wszystkich linków będzie na dedykowanym Wieczorynkom Wakelecie:
https://wakelet.com/@Podlaskie_Wieczorynki_Edukacyjne3673
Organizatorami spotkania są ambasadorki Wiosny Edukacji i członkinie Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli: Justyna Bober, Katarzyna Polak, Ewa Ziejewska oraz Edyta Ejsmont – polonistki z Suwałk, Białegostoku i Łomży.
Biogramy organizatorek
Justyna Bober – nauczyciel konsultant w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, nauczycielka języka polskiego i angielskiego, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku neurodydaktyka WSB Bydgoszcz, tłumacz materiałów na Khan Academy, autorka kursów dla Operonu, ambasadorka Wiosny Edukacji, działa w SETI (inicjatywie nauczycieli języka angielskiego), należy do grupy Superbelfrzy RP, jedna z koordynatorek projektu www.lekcjewsieci.pl
Katarzyna Polak – nauczycielka języka polskiego, pasjonatka oceniania kształtującego i projektów eTwinning (pełni funkcję ambasadora eTwinning), współzałożycielka Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, ambasadorka Wiosny Edukacji, należy do grupy Superbelfrzy RP, wykładowca kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem w Ateneum – Szkole Wyższej w Gdańsku, lubi metody aktywizujące i TIK w edukacji, pisze piosenki edukacyjne dla swoich uczniów, prowadzi bloga edukacyjnego http://kreaktywnanauka.blogspot.com/
Edyta Ejsmont – surdopedagog, nauczycielka języka polskiego, pasjonatka sztuki i edukacji, chętnie podejmuje różnorodne inicjatywy: edukacyjne, artystyczne i społeczne, ambasadorka Wiosny Edukacji, w codziennej pracy edukacyjnej dąży do kreowania przestrzeni sprzyjającej interdyscyplinarności i łączeniu różnych dziedzin wiedzy i sztuki, sprzyjającej uczeniu się i rozwojowi uczniów, budującej poczucie przynależności społecznej i kulturowej oraz angażującej w działania zespołowe w najbliższym otoczeniu.
Ewa Ziejewska – nauczyciel doradca metodyczny w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, nauczycielka języka polskiego, współzałożycielka Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, ambasadorka Wiosny Edukacji, lubi rozmowy z uczniami, ciekawe lekcje i TIK w edukacji, jedna z koordynatorek projektu www.lekcjewsieci.pl