PODLASKA WIECZORYNKA EDUKACYJNA – edycja V SZKOLNE (D)OCENIANIE

PODLASKA WIECZORYNKA EDUKACYJNA – edycja V SZKOLNE (D)OCENIANIE
Zapraszamy na V Podlaską Wieczorynkę Edukacyjną, w czasie której porozmawiamy o szkolnym (d)ocenianiu. Spróbujemy razem z naszymi prelegentami poszukać odpowiedzi na pytania: Jaka jest różnica między ocenianiem a docenianiem? Co oznacza w szkolnej praktyce docenianie? Kogo i w jaki sposób docenić w szkole? Jakie skuteczne sposoby zastosować, będąc rodzicem, nauczycielem czy dyrektorem?

Podczas spotkania wystąpią podlascy nauczyciele, edukatorzy i pasjonaci edukacji oraz goście: Anna Szulc – nauczycielka matematyki z ponad trzydziestoletnim stażem, mediator społeczny, tutor, laureatka konkursu im. Joanny Kubiak „Nauczyciel Mediator” oraz autorka książki „Nowa Szkoła” https://natuli.pl/produkt/nowa-szkola. Natalia Bielawska – autorka bloga 622 pomysłów na lekcje języka polskiego, współautorka podręczników, tutorka, wychowawczyni, założycielka grupy promującej ideę szkoły bez stopni – Szkolne (d)ocenianie. Spotkamy się też z liderkami Wiosny Edukacji Ewą Radanowicz i Oktawią Gorzeńską, której książkę „Projekt zmiana” będzie można wygrać w naszym konkursie.

Wydarzenie rozpocznie się na platformie ZOOM (dla 100 osób, które zgłoszą się przez formularz) 26 listopada 2021 roku o godz.18.00.

Link do zapisów: http://bit.ly/wieczorynka5

Pozostali chętni będą mogli oglądać Wieczorynkę bezpośrednio na You Tube na kanale Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, gdzie dostępne są też poprzednie edycje.

https://www.youtube.com/channel/UCJXzGwCuPNdiLd04gtyaYXg

Dostęp do wszystkich linków będzie na dedykowanym Wieczorynce Wakelecie: https://wke.lt/w/s/t8KAQi

Organizatorami spotkania są ambasadorki Wiosny Edukacji i członkinie Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli: Justyna Bober, Katarzyna Polak, Ewa Ziejewska oraz Edyta Ejsmont – polonistki z Suwałk, Białegostoku i Łomży.

Biogramy organizatorek:

Justyna Bober – nauczycielka języka polskiego i angielskiego, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku neurodydaktyka WSB Bydgoszcz, nauczyciel konsultant w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, tłumacz materiałów na Khan Academy, autorka kursów dla Operonu, ambasador Wiosny Edukacji, działa w SETI (inicjatywie nauczycieli języka angielskiego), należy do grupy Superbelfrzy RP. Jedna z koordynatorek projektu www.lekcjewsieci.pl

Katarzyna Polak – nauczycielka języka polskiego, pasjonatka oceniania kształtującego i projektów eTwinning (pełni funkcję ambasadora eTwinning), współzałożycielka Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, ambasadorka Wiosny Edukacji, wykładowca kierunku Innowacyjne i kreatywne metody pracy z uczniem w Ateneum – Szkole Wyższej w Gdańsku; lubi metody aktywizujące i TIK w edukacji, pisze piosenki edukacyjne dla swoich uczniów, prowadzi bloga edukacyjnego http://kreaktywnanauka.blogspot.com/

Edyta Ejsmont – surdopedagog, nauczycielka języka polskiego, pasjonatka sztuki i edukacji, chętnie podejmuje różnorodne inicjatywy: edukacyjne, artystyczne i społeczne. Obecnie również ambasadorka Wiosny Edukacji. W codziennej pracy edukacyjnej dąży do kreowania przestrzeni sprzyjającej interdyscyplinarności i łączeniu różnych dziedzin wiedzy i sztuki, sprzyjającej uczeniu się i rozwojowi uczniów, budującej poczucie przynależności społecznej i kulturowej oraz angażującej w działania zespołowe w najbliższym otoczeniu.

Ewa Ziejewska – doradca w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, nauczycielka języka polskiego, współzałożycielka Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli, ambasadorka Wiosny Edukacji,  lubi rozmowy z uczniami, ciekawe lekcje i TIK w edukacji, jedna z koordynatorek projektu www.lekcjewsieci.pl