Każdego dnia dzieci potrzebują niezbędnych składników, aby uczyć się, myśleć, pracować. To właściwa dieta w dużej części odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w tym także mózgu. Ten ważny i pofałdowany narząd potrzebuje odpowiedniego "paliwa", aby każdego dnia nasze dzieci mogły rozwiązywać miliony zadań, zmierzyć się z różnorodnymi sytuacjami i podejmować tysiące decyzji. W odpowiedzi na rosnący problem otyłości i nadwagi wśród dzieci w szkołach podstawowych wynikający m.in. z nieprawidłowych nawyków żywieniowych oraz braku odpowiedniej aktywności fizycznej został opracowany program PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII.

Więcej…

Z badań przeprowadzonych przez PBS na zlecenie Grupy Energa wynika, iż uczniowie klas I-III szkół podstawowych mają podstawową wiedzę na temat energii elektrycznej, ale nie znają zasad związanych z jej bezpiecznym użytkowaniem oraz nie łączą oszczędzania energii z ochroną środowiska. Co drugie dziecko w wieku 7- 9 lat nie wie, co zrobić w przypadku porażenia prądem, a prawie co piąte nie widzi zagrożeń związanych z przebywaniem w pobliżu obiektów energetycznych. Niemal połowa z nich nie wie też jakie są źródła energii odnawialnej oraz że oszczędzanie prądu jest ważne także dla przyrody.

Więcej…

Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedmiotów zawodowych, informatyki i techniki na seminarium pt. "Konfigurowanie systemu mechatronicznego układu współrzędnościowego X-Y", które odbędzie się dnia 9 grudnia 2014 r. w godzinach 15:30 - 17:45 w siedzibie Centrum.

Więcej…

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju "Agro-Group" zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z woj. podlaskiego do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach przygotowujących do warsztatów edukacyjnych dotyczących bociana białego oraz samodzielnego prowadzenia zajęć ekologicznych dotyczących zwyczajów i ochrony Bociana Białego.

Więcej…

Kampania Białej Wstążki to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest prowadzona w ponad 55 krajach i skierowana głównie do mężczyzn i chłopców. Biała Wstążka symbolizuje sprzeciw wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet oraz oznacza osobiste zobowiązanie się noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Więcej…

Więcej artykułów…

Wydarzenia w CEN

Listopada 2014 Grudnia 2014 Stycznia 2015
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Najbliższe szkolenia


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 120 gości 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Aby uzyskac wiecej informacji kliknij.

EU Cookie Directive Module Information