Szanowni Państwo, zapraszamy na Konferencję Metodyczną Nauczycieli Wychowania Fizycznego, która odbędzie się 6 – 7 czerwca 2014 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie. Hasło konferencji: "Ćwiczyć każdy może".

Więcej…

Szanowni Państwo, zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 20 maja 2014 w Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach ul. Reja 67B o godz. 15.00. Temat konferencji: "Uczeń zdolny – marzenie czy wyzwanie? Jak szanować oraz rozwijać niepowtarzalność i indywidualność młodych ludzi".

Więcej…

W okresie wiosennej przerwy świątecznej Biblioteka Pedagogiczna w Suwałkach zaprasza: w dniach 17-22 kwietnia 2014 r. w godz. 9.00-15.00. W Wielką Sobotę - 19 kwietnia 2014 r. - biblioteka nieczynna.

Serdecznie zapraszamy dnia 29 kwietnia 2014 r. na konferencję „Krasnogrudzki Miłosz – historia poezją pisana”  – współczesna interdyscyplinarna szkoła we współpracy z Fundacją Pogranicze w Krasnogrudzie.

Więcej…

Dnia 3.04.2014 r. nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w warsztatach "Świąteczne inspiracje plastyczne, muzyczne i ruchowe". Niektóre efekty zajęć można obejrzeć poniżej w galerii.

Więcej…

W ramach wspierania rozwoju dziecka młodszego dnia 2.04.2014 r. odbyły się warsztaty "Zabawy i eksperymenty badawcze", niektóre efekty zajęć można obejrzeć poniżej w galerii.

Więcej…

Zapraszamy nauczycieli języków obcych uczących w klasach integracyjnych do Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach w dniu 17 kwietnia 2014 roku o godzinie 15.00 na warsztaty Języki obce w szkole integracyjnej. Wisząca w powietrzu konieczność – zaangażowanie ucznia w proces nauczania-uczenia się. Będzie ciekawie, kreatywnie, efektywnie i z pasją.

Więcej…

Serdecznie zapraszamy 8 kwietnia na spotkanie „Opowieść o naszych sąsiadach” - współczesna wielokulturowa szkoła we współpracy z Fundacją Pogranicze w Krasnogrudzie.

Więcej…

Zapraszamy Państwa na szkolenie w zakresie Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne – warsztat I stopnia. Ruch Rozwijający bazujący na pracy Weroniki Sherborne to system zajęć ruchowych, stosowanych w celu terapii i rozwoju dziecka. Ruch Rozwijający bazuje na wielozmysłowej stymulacji psychomotorycznej z wykorzystaniem ruchu. 

Więcej…

Uwaga! Wszystkich zainteresowanych tematyką zbliżających się Świąt Wielkanocnych serdecznie zapraszamy na warsztaty "Świąteczne inspiracje plastyczne, muzyczne i ruchowe" dnia 3 kwietnia 2014 roku o godzinie 13:00.

Więcej…

Dnia 27 marca 2014 o godz. 15.00 odbędą się warsztaty "Rozwój kompetencji językowych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem autyzmu
i niepełnosprawności intelektualnej".

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z nauczycielami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach pracującymi z dziećmi z autyzmem oraz z młodzieżą o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Więcej…

Dnia 13 i 14 marca 2014 r. odbyły się warsztaty "Wiosenne inspiracje z wykorzystaniem elementów systemu Edukacja przez Ruch" - efekty zajęć poniżej w galerii.

Więcej…

Informujemy o zmianie terminów warsztatów:

Ocenianie kształtujące sposobem na skuteczne motywowanie uczniów z dnia 11.03.2014 r. na dzień 18.03.2014 r.

Zabawy i eksperymenty badawcze z wodą i powietrzem z dnia 18.03.2014 r. na dzień 2.04.2014 r. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Szanowni Państwo, zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne kursu kwalifikacyjnego z zakresu bibliotekoznawstwa (zgoda Podlaskiego Kuratora Oświaty nr RE.5471.5.2014 z dnia 12 marca 2014 roku), które odbędzie się w dniu 21 marca 2014 r. o godzinie 15. Osoby, które jeszcze chciałyby dołączyć do grupy, proszone są o wysłanie zgłoszenia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej…

Dnia 12 marca 2014 r. w godzinach 13:30 - 14:30 zapraszamy na spotkanie szkolnych koordynatorów Międzynarodowego Konkursu: "Kangur Matematyczny".

Więcej…

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego na forum dyskusyjne "Problemy wychowania fizycznego w praktyce szkolnej", które odbędzie się w dniu 13 marca 2014 roku o godzinie 14.00 w naszym Centrum. Forum poprowadzi Pan Mariusz Berczyński – nauczyciel doradca metodyczny wychowania fizycznego w Siedlcach. Współpracownik ORE w Warszawie.

Więcej…

Szanowni Państwo, dnia 4 marca 2014 roku o godzinie 15:00 Wydawnictwo Nowa Era oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach zaprasza Nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na konferencję na temat: "Rozwijanie wrażliwości na słowo w pierwszym etapie kształcenia poprzez działania literackie i plastyczne".

Więcej…

Szanowni Państwo, dyrektorzy szkół i placówek województwa podlaskiego, w związku z planowaniem pracy na nowy rok szkolny 2014/2015 tak przez nas, jak i Państwa,  informuję, że do 22  kwietnia 2014 r. przyjmujemy zgłoszenia szkół/placówek oświatowych, które są zainteresowane  prowadzeniem przez nasze Centrum kompleksowego wspomagania rozwoju szkoły od dnia 1 września 2014 roku.

Więcej…

Szanowni Państwo, dyrektorzy oraz nauczyciele szkół i placówek oświatowych, pragniemy Państwa poinformować, że Biblioteka Pedagogiczna w Suwałkach, wchodząca w skład Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, ul. Mikołaja Reja 67b, zakończyła pracę nad komputeryzacją zbiorów bibliotecznych. Dane o zbiorach bibliotecznych zebrane są w module OPAC, który umożliwia wielostronne przeszukiwanie baz danych systemu PROLIB.

Więcej…

Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach realizuje w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projekt innowacyjny testujący – „ICT w nauczaniu przedmiotów matematycznych i przyrodniczych w gimnazjach”.
Zapraszamy nauczycieli biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki w gimnazjach do udziału w bezpłatnym trzydziestogodzinnym szkoleniu „Wykorzystanie ICT i platformy e-learningowej na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych”. Szkolenia organizujemy niemal w całym kraju do połowy marca 2014 r.

Więcej…

Szanowni Państwo, Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach jest w tym roku szkolnym współorganizatorem 12. edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”, organizowanej przez Referat Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.  Do udziału w Przeglądzie zapraszamy uczniów gimnazjów.

Więcej…

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli dnia 9 stycznia o godzinie 16:00 na zajęcia z zakresu doskonalenia umiejętności wychowawczych oraz wsparcia psychologicznego.

W świątecznym nastroju przebiegały zajęcia warsztatowe dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Były gwiazdy, choinki, Mikołaje i różnego rodzaju zimowe dekoracje. Niektóre prace można obejrzeć w naszej galerii poniżej.

Więcej…

Szanowni Państwo, w dniu 13 grudnia 2013 roku w godzinach 12.00 - 15.00 zapraszamy do Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach ul. Reja 67B kadrę kierowniczą szkół i placówek oświatowych, pracowników administracyjnych szkół, liderów WDN, przewodniczących szkolnych zespołów zadaniowych i problemowych oraz wszystkich zainteresowanych uregulowaniami  prawnymi w oświacie na warsztaty Zasady techniki prawodawczej.

Więcej…

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, zespół programu eTwinning w ramach wspierania zadania publicznego przez Ministra Administracji i Cyfryzacji organizuje Konferencję szkoleniową W świecie cyfrowym – szkolenia, warsztaty, kursy. Odbędzie się 4 grudnia na Uniwersytecie w Białymstoku (Aula A1, ul. Świerkowa 20, Wydział Pedagogiki i Psychologii UwB - aula widowiskowa).

Więcej…

Więcej artykułów…

Wydarzenia w CEN

Marca 2014 Kwietnia 2014 Maja 2014
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Aby uzyskac wiecej informacji kliknij.

EU Cookie Directive Module Information